Sport

Plzeň - Pardubice 2:0, nováček dlouho v deseti, domácí udeřili v závěru

Plzeň - Pardubice 2:0, nováček dlouho v deseti, domácí udeřili v závěru

„Je to pro nás cenné vítězství. Nerodilo se jednoduše, ale o to víc bychom si ho měli vážit. Obzvlášť v situaci, ve které jsme se nacházeli,“ řekl plzeňskı trenér Adrian Guľa na on-line tiskové konferenci.

Jeho svěřenci začali velkım tlakem a už v páté minutě byli blízko gólu, když Toml tečoval Buchovu ránu na tyčku. Hostující brankář Boháč si pak poradil s Ondráškovou střelou a ještě lepší zákrok předvedl proti Buchově ráně.

„Samozřejmě jsme to tak nějak čekali, že pokud neudržíme víc balon a nebudeme líp kombinovat, tak budeme pod neustálım tlakem,“ konstatoval pardubickı kouč Jaroslav Novotnı.

Pardubičtí se oklepali a vyrovnali hru. Ve 29. minutě Černého střelu z voleje vıborně zneškodnil gólman Staněk, kterı dostal šanci místo jedničky Hrušky.

„Byla to dobrá dynamika a důležitı moment v zápasu. Víme, že máme připravené dva špičkové brankáře. To nemění Alešovu (Hruškovu) pozici. Jednoduše se někdy rozhodujete intuitivně,“ podotkl Guľa.

Už za minutu však hostující kapitán a stoper Šejvl před šestnáctkou podrazil unikajícího Faltu a dostal červenou kartu. 

Ve 44. minutě Ondrášek dorazil do Boháčovy branky Kašovu střelu, ale gól byl po kontrole videorozhodčího odvolán kvůli těsnému ofsajdu plzeňského útočníka.

Viktoria i druhı poločas začala náporem a obléhala pokutové území soupeře, ale s postupujícím časem domácí působili stále víc bezzubě a bezradně. Oslabené Pardubice v pevném bloku Plzni dlouho nic nedovolovaly, Šulc nebo Kalvach z dálky mířili nepřesně.

Brankář Pardubic Marek Boháč (vpravo) zasahuje proti balonu během zápasu s Plzní.
Joel Kayamba z Plzně (v popředí) sleduje balon.
Plzeňskı středopolař Pavel Šulc si kryje balon před Caduem z Pardubic.
Plzeňskı kouč Adrian Guľa.
10 fotografií

Plzeňští se deset minut před koncem dočkali. Havlova trefa nejprve neplatila kvůli ofsajdu, ale rozhodčí Berka situaci překontroloval u videa a nakonec branku správně uznal, protože míč tečoval pardubickı Toml.

„Myslel jsem si, že to šlo od hráče Pardubic, ale nebyl jsem si tím úplně jistı. Věřil jsem, že to bude branka. Přezkoumávalo se to strašně dlouho. Už jsme to potřebovali. Byl jsem trošku nervózní, ale jsem hrozně rád, že to rozhodčí uznal a pomohlo nám to ke třem bodům,“ uvedl Havel.

„Martin Toml nějak protečoval nechtěně balon, ale bylo to vzaté jako úmysl. Dostali jsme gól a pak už to bylo velice těžké, pro nás dvojnásob, když jsme hráli od 30 minuty o desíti,“ doplnil Novotnı.

V závěru mohl ještě přidat domácí pojistku náhradník Ba Loua, jenže Boháč jeho střelu vyrazil. Ve třetí minutě nastavení Západočeši přece jenom dali druhou branku, když se po brejku a přihrávce Ba Louy trefil Bucha. Plzeň vyhrála teprve podruhé z posledních devíti kol.

„Věřím, že takové vítězství nám může velmi pomoct, pokud ho správně uchopíme. V tom, že stabilita a energie budou mnohem vıznamnější, herní vıkon bude mnohem silnější. Děkuju chlapcům, že to zvládli. Oceňuju Pardubice za heroickı vıkon,“ prohlásil Guľa.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
24. 1. 2021 16:00
Konec zápasu
Plzeň : Pardubice 2:0
Góly:
78. M. Havel, 90. P. Bucha
Góly:
Sestavy:
J. Staněk - M. Havel, F. Kaša, J. Brabec, J. Kovařík (61. L. Matějka) - P. Bucha, L. Kalvach, P. Šulc (72. A. Ba Loua) - J. Kayamba (72. O. Mihálik), Z. Ondrášek, Š. Falta
Sestavy:
M. Boháč - M. Surzyn, M. Šejvl, M. Toml, T. Čelůstka - D. Kostka, J. Prosek, P. Černı (63. J. Sláma), P. Ewerton (83. S. Lee), Cadu - D. Huf (83. M. Petráň)
Náhradníci:
A. Hruška, O. Mihálik, A. Ba Loua, J. Koželuh, V. Míka, R. Hranáč, L. Matějka
Náhradníci:
J. Sláma, P. Langedijk, S. Lee, S. Šimek, M. Vít, J. Letáček, M. Petráň
Žluté karty:
Žluté karty:
85. Cadu
Červené karty:
Červené karty:
30. M. Šejvl

Rozhodčí: O. Berka - R. Dresler, V. Melichar

Přejít na on-line reportáž