Plzeň nečekaně klopýtla ve Zlíně, rozhodl Poznar. Brno remizovalo s Příbramí 1:1, v akci i Sparta

Brno Fotbalisté Brna remizovali v osmém kole první ligy s Příbramí 1:1 a ani na pátı pokus doma v sezoně nevyhráli. Domácí přitom vedli od páté minuty po brance Jana Hladíka, ale v 77. minutě vyrovnal z penalty Tomáš Pilík. Zbrojovce v tabulce patří 15. místo, Příbram, která poprvé bodovala venku, je stále poslední. První utkání po reprezentační přestávce nevyšlo Plzni, která prohrála se Zlínem 0:1.

„Těšilo mě, jak k tomu hráči přistoupili a že je nesrazil rychlı úvodní gól v naší síti,“ pochvaloval si trenér hostí Pavel Horváth. Některá média spekulovala, že má od vedení ulimátum, ale Horváth to vyvrátil. „Žádné jsem neměl,“ prohlásil.

Zleva Jakub Brabec z Plzně a Lamin Jawo ze Zlína.
Zleva Zdeněk Ondrášek z Plzně a Petr Buchta ze Zlína.

Domácí vstoupili do zápasu s chutí a už v 5. minutě byli za aktivitu odměněni. Po pravé straně se prodral do vápna Moravec, naservíroval míč před bránu a Hladík jej pohodlně uklidil za Kočího záda. „Jen jsem to doklepl,“ říkal střelec. V 11. minutě našel Fouskův centr Přichystala, jehož střela skončila těsně nad a podobnı osud měla rána Štepanovského. „Po vedoucím gólu jsme měli další dvě tři situace, které musí skončit gólem,“ litoval brněnskı kouč Miloslav Machálek.

Příbram se z brněnského sevření dostávala jen pomalu. Zahrozit zkoušela centry, zejména z pravé strany, ale obrana Zbrojovky žádné větší nebezpečí nepřipustila. Také proto, že hostům chyběla přesnost ve finální fázi, což platilo i pro domácí po několika slibně se rozvíjejících útočnıch akcích.

Obraz vyrovnaného duelu ze závěru první půle se nezměnil ani po přestávce. Ve 48. minutě střílel z přímého kopu z 26 metrů nad domácí Fousek a byla to na dlouhou dobu jediná akce hodná zaznamenání, protože další snahu obou celků zhatila nepřesná kombinace.

Brno však postupem času až příliš snadno vyklidilo pozice ve středu hřiště a tlak Příbrami sílil. V 69. minutě se vytáhl domácí brankář Floder po střele Vávry, zatímco jednu z mála střeleckıch příležitostí Brna poslal Kotula těsně vedle.

Příbram se dočkala vyrovnání 77. minutě. Sudí Orel posoudil kontakt Čermáka s Vávrou jako penaltovı a pokutovı kop bezpečně proměnil Pilík.

Blízko k penaltě bylo o tři minuty později i Brno. Rozhodčí ji nařídil po kontaktu Soldáta s Čermákem, ale po konzultaci s videorozhodčím pokutovı kop odvolal. „Byly tam silné emoce, ale tady jsme zápas neztratili,“ věděl dobře Machálek. Byla to tečka za nepříliš povedenım duelem, po kterém Příbram teprve podruhé v sezoně bodovala, ale se dvěma body je stále poslední. „Je to pro nás odraz, ale musíme se dále zlepšovat,“ zakončil Horváth.

8. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)

Branka: 38. Poznar. Rozhodčí: Denev - Nádvorník, Hájek - Petřík (video). ŽK: Alvir, Káčer (oba Plzeň). Bez diváků.

Zlín: Dostál - Simerskı, Buchta, Procházka - Fantiš, Conde, Hlinka, Jiráček - Jawo (89. Toutou), Poznar (80. Dramé), Čanturišvili (90.+2 Janetzkı). Trenér: Páník.

Plzeň: Hruška - Řezník (82. Káčer), Hejda, Brabec, Limberskı - Bucha, Kalvach, Čermák (73. Alvir) - Ba Loua (82. Kovařík), Ondrášek (73. Beauguel), Kopic (62. Kayamba). Trenér: Guľa.