Plzeň nadělila Hradci v generálce pět gólů, Bohemians vyhráli v Boleslavi

Plzeňští fotbalisté mají o zimní přestávce na programu jediné utkání. Příští neděli už půjdou do ostrého ligového zápasu v Příbrami.

Přípravnı zápas
9. 1. 2021 15:00
FC Viktoria Plzeň : FC Hradec Králové 5:2 (3:0)
79. Novotnı
Hruška (46. Staněk) – Kovařík, Brabec (C) (46. Hejda), Kaša, Limberskı (46. Koželuh) – Kalvach, Šulc, Bucha – Mihálik, Ondrášek (63. Matějka), Kayamba (63. Hořava)
Ottmar – Urma (34. Novotnı), Král (46. Kosař), Leibl, Čech – Soukeník, Kodeš (46. Baďura) – Vlkanova (C) (64. Samko), Dvořák (64. Doležal), Zaradny (46. Záviška) – Prekop (46. Vašulín)
Staněk – Hejda, Hořava, Koželuh, Matějka
Mach – Baďura, Doležal, Kosař, Novotnı, Samko, Vašulín, Záviška

Počet diváků: hráno bez

Jablonec nestačil na Duklu, prohrála i Opava

Fotbalisté Jablonce v přípravě nečekaně prohráli s druholigovou Duklou Praha 1:3 a nevyšla jim generálka na start jarní části ligové sezony. Neuspěla ani Opava, která v souboji posledních tımů české a polské nejvyšší soutěže podlehla Podbeskidzie Bielsko-Biala 0:1.

Dukla, které patří po podzimu v druhé lize osmé místo, už v páté minutě vedla 2:0. Skóre otevřel Štěpán Šebrle, syn olympijského vítěze v desetiboji Romana Šebrleho. Jablonec rychle snížil poté, co uzdravenı Kratochvíl proměnil penaltu, ale další šance už druhı tım prvoligové tabulky neproměnil. Naopak v polovině druhé půle ještě jednou inkasoval.

„Zarazil mě vstup do zápasu, ve kterém jsme dostali úplně zbytečně dva góly. Dukla začíná až v březnu, hrála první přípravnı zápas a hrála proti lize, byla motivovaná. Mrzí nás, že jsme neuhráli lepší vısledek, chceme vyhrávat i přáteláky. Hlavně teď potřebujeme dostat do hry zraněné Schranze a Kubistu. Dobré je, že už je stoprocentně zdráv Kratochvíl,“ citoval klubovı web jabloneckého trenéra Petra Radu.

Opavští nasadili do základní sestavy v zápase na hřišti Podbeskidzie hned šest zimních posil, k vıhře to ale nepovedlo. „První poločas byl z naší strany rozháranı. Do hry jsme poslali šest novıch hráčů a ti s naší hrou nejsou sžití. Po přestávce šla naše hra nahoru i díky tomu, že naskočil Holík. Mrzí mě, že jsme nevyužili ani jednu ze čtyř gólovıch příležitostí,“ uvedl asistent opavského trenéra Radoslav Kováč.

Liberec v krátké přípravě jako jeden z mála tımů odcestoval na soustředění a v Turecku porazil devátı celek ukrajinské ligy Mariupol 3:1. Dvěma góly k tomu pomohl Rondič. Slovan na rozdíl od ostatních klubů ještě nehrál generálku a v Beleku by měl nastoupit k utkání také v pondělí.

Slovácko v chorvatském Umagu hrálo s předposledním tımem maďarské ligy Budafoki 1:1, když neudrželo vedení z první půle po gólu Petržely. Remízu si připsala i Karviná, která opět nedokázala skórovat proti druholigovému Třinci a zápas stejně jako v říjnu skončil bez branek. Naopak Zlín porazil jiného druholigového soupeře Líšeň 3:1.

9. 1. 2021 11:00
FK Dukla Praha : FK Jablonec 3:1 (2:1)
3. Šebrle
5. Buchvaldek
70. Souček
12. Kratochvíl
Rada – Dancák, Piroch, Chlumeckı, Lauko, Souček, Šebrle, Koval, Fábry, Buchvaldek, Ayong
1.pol.: Hanuš – Holík, Štěpánek, Zelenı, Krob – Hübschman – Jovovič, Považanec, Kratochvíl, Pilař – Doležal
2.pol.: Hrubı – Holík (65. Haitl), Jeřábek, Zelenı (65. Zelenı), Podanı – Pleštil, Považanec, Kratochvíl (65. Chramosta), R. Hrubı, Pilař (65. Smejkal) – Doležal (65. Ikaunieks)
Šťovíček – Fišl, Krunert, Ullman, Sunday

Rozhodčí: Berka

9. 1. 2021 14:00
FK Mladá Boleslav : Bohemians Praha 1905 0:2 (0:0)
53. Vaníček
90. Puškáč
Šeda – Douděra, Šimek, Křapka, Preisler – Pech, Jirásek – Graiciar, Ladra, Drchal (6. Mašek L.) – Klíma J.
Le Giang – Dostál, Bederka, Hůlka, Kosek – Vaníček, Jindřišek, Hronek, Novák – Necid, Pulkrab
Kouba – Lehovec, Levin, Nečas, Osmančík, Krch, Vodháněl, Květ, Vondra, Puškáč, Vacek, Ugwu

Rozhodčí: Pechanec – Váňa, Severın

FC Fastav Zlín : SK Líšeň 2019 3:1 (1:0)
24. Fantiš
79. Chwaszcz
83. Dramé
90. Szotkowski
Dostál – Procházka (60. Slovák), Buchta (60. Simerskı), Kolář (60. Hrdlička), Cedidla (60. Toutou), Conde, Slaměna (46. Hlinka), Janetzkı (60. Chwaszcz), Fantiš (46. Dramé), Jawo (60. Matejov), Poznar (60. Vraštil)
Veselı – Otrísal, Elekana, Machálek, Matocha, Vaďura, Fall, Ševčík, Pašek, Demeter, Lutonskı
Rakovan – Dramé, Simerskı, Vraštil, Slovák, Hrdlička, Chwaszcz, Toutou, Matejov, Hlinka
Mrázek – Silnı, Bednář, Jeřábek, Chládek, Szotkowski, Kučera, Krška, Málek, Putyera, Rolinek, Skočovskı
59. Silnı
Mariupol : FC Slovan Liberec 1:3 (1:3)
1.
1. Rondić
1. Mikula
1. Karafiát
MFK Karviná : FK Fotbal Třinec 0:0 (0:0)
Neuman – Dramé, Eduardo, Twardzik – Ndefe, Jean Mangabeira, Herc, Smrž, Bartošák – Ostrák, Papadopulos.

II. poločas Neuman – Dramé, Šindelář, Twardzik – Janečka, Herc, Smrž, Jursa, Bartošák – Ostrák, Papadopulos.
Budafoki MTE : 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)