Sport

Plzeň má nového kouče. Slovenský svaz uvolnil od jednadvacítky Adriána Gulu

Plzeň má nového kouče. Slovenský svaz uvolnil od jednadvacítky Adriána Gulu

Plzeň Slovenskı fotbalovı svaz uvolnil podle informací isport.cz od reprezentačního tımu do 21 let trenéra Adriána Gulu, kterı má podle médií nahradit v Plzni Pavla Vrbu. S prezidentem Slovenského fotbalového svazu Jánem Kováčikem se na tom údajně dohodl majitel západočeského klubu Tomáš Paclík.

„Náš svaz nebude bránit trenéru Gulovi v odchodu do Plzně. Dnes došlo k dohodě. Pan Kováčik dal trenérovi požehnání, že může odejít,“ řekla serveru tisková mluvčí Slovenského fotbalového svazu Monika Jurigová.

Vrba se po nedělním závěrečném utkání podzimní části sezony s Teplicemi (1:1) domluvil s vedením Viktorie na předčasném rozvázání smlouvy, která mu měla skončit v létě. Společně s bıvalım koučem české reprezentace odejdou z Plzně do Bulharska asistent Zdeněk Bečka a trenér brankářů Martin Ticháček. Vrba od ledna převezme tım bulharského mistra Ludogorec Razgrad.

Šestapadesátiletı Vrba se podruhé ujal plzeňského tımu v červnu 2017 po třech a půl letech, během nichž působil u národního tımu a krátce v ruské Machačkale. Hned v premiérové sezoně po návratu dovedl Západočechy k domácímu titulu, kterı znamenal přímı postup do skupiny Ligy mistrů. V ní Viktoria i potřetí pod Vrbovım vedením obsadila třetí příčku a postoupila do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy.