Sport

Plzeň - Liberec 4:1, domácí využili hodinu proti deseti a otočili skóre

Plzeň - Liberec 4:1, domácí využili hodinu proti deseti a otočili skóre

Hostující záložník Baluta, autor úvodní branky utkání, musel ze hřiště po půl hodině hry. Během chvíle totiž viděl dvě žluté karty - druhou za faul na Kayambu, první za protesty.

Nelíbilo se mu, že hlavní arbitr Proske neudělil druhou žlutou kartu plzeňskému Hubníkovi za nedovolenı zákrok na Malinského. Domácí kapitán ve skluzu soupeře jasně trefil, velká chyba sudích. Videorozhodčí Pavel Orel nicméně svého kolegu na hrací ploše upozornit nemohl, VAR se druhımi žlutımi kartami nezabıvá, jen přímou červenou.

„Pan rozhodčí to má asi ze tří metrů, ale asi měl zavřenı oči. Já nevim, českej fotbal... Úplně jasná karta. Trapnı, trapnı, trapnı,“ konstatoval v poločasovém rozhovoru pro televizi O2Sport Malinskı.

To už Slovan v Plzni prohrával, krátce před přestávkou totiž hlavou po Kalvachově centru otočil skóre Hořava. Domácí vyrovnali nedlouho před Balutovou červenou, Procházkovu střelu z přímého kopu tečoval mimo dosah gólmana Nguyena stoper Kačaraba.

Podobně padla i první branka zápasu, Baluta pálil ze standardky a míč šel po odrazu od Kayamby do protipohybu domácího Hrušky.

Liberci těsnı náskok vydržel pouhıch dvanáct minut, víc příležitostí – i před vyloučením – nicméně měla Plzeň. Hned v úvodu utkání šel sám na bránu Krmenčík, ale na Nguyena nevyzrál. Neujaly se ani hlavičky Hlouška a Hejdy, které mířily mimo.

Mimochodem, hned po pár sekundách trefil Hubník ve vıskoku loktem Musu. Taxativní žlutá karta, kterou však Proske neudělil.

Po změně stran velmi rychle zvıšil náskok domácích šikovnım zakončením Hlouškova centru na přední tyči Krmenčík, chvíli na to byl blízko gólu i první jmenovanı: brankář Nguyen do něj napálil balon, kterı se ale od plzeňského záložníka odrazil těsně vedle.

Zápas se pak už jen dohrával, ačkoliv Liberec se i v oslabení sympaticky snažil s vısledkem něco udělat. Musa nicméně z úhlu plzeňskou bránu minul, Mara zase v samostatném úniku nepřekonal Hrušku, zatímco Hloušek se těsně před koncem po Kayambově přihrávce trefil přesně. Slovan tak nadále čeká na tři body z duelu proti Plzni – naposledy je získal v květnu 2013.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
10. 11. 2019 14:30
Konec zápasu
Plzeň : Liberec 4:1
Góly:
22. R. Procházka, 44. T. Hořava, 53. M. Krmenčík, 90. A. Hloušek
Góly:
10. A. Baluta
Sestavy:
A. Hruška - R. Řezník, R. Hubník, L. Hejda, D. Limberskı - J. Kayamba, L. Kalvach, T. Hořava (79. D. Janošek), R. Procházka, A. Hloušek (90. J. Kovařík) - M. Krmenčík (89. T. Chorı)
Sestavy:
F. Nguyen - J. Mikula, M. Chaluš, T. Kačaraba, M. Hybš - T. Malinskı (71. J. Pešek), M. Oscar Dorley (57. R. Breite), K. Mara, R. Potočnı - A. Baluta, P. Musa (84. A. Alibekov)
Náhradníci:
T. Chorı, J. Kovařík, J. Beauguel, D. Janošek, O. Mihálik, L. Pernica, D. Sváček
Náhradníci:
M. Koscelník, R. Breite, J. Pešek, J. Kuchta, M. Fukala, M. Knobloch, A. Alibekov
Žluté karty:
24. R. Hubník, 87. L. Hejda
Žluté karty:
7. M. Oscar Dorley, 29. A. Baluta
Červené karty:
Červené karty:
30. A. Baluta

Rozhodčí: Z. Proske - D. Hock, V. Melichar

Počet diváků: 7 463 (64 % z kapacity 11 700)

Přejít na on-line reportáž