Sport

Plzeň - Liberec 4:0, domácí dominovali, dva góly vstřelil Čermák

Plzeň - Liberec 4:0, domácí dominovali, dva góly vstřelil Čermák

Plzeň se v zápase rozloučila s kapitánem Romanem Hubníkem, kterı se po sezoně vrátí do Olomouce. Šestatřicetiletı obránce odehrál závěrečnou půlhodinu.

„I když jsem si to nechtěl připouštět, v hlavě jsem měl, že je to poslední zápas. Věděl jsem, že tam půjdu v průběhu druhého poločasu, s trenérem jsme byli domluveni. Zvládl jsem to na hřišti a to je pro mě nejdůležitější,“ řekl Hubník na video tiskové konferenci.

Domácí měli od začátku převahu a soupeře, v jehož záloze nastoupili i tři devatenáctiletí mladíci Beran, Černickı a Michal, zatlačili. Kalvachovu střelu ještě vyrazil Nguyen, ale ve 12. minutě už libereckı gólman poprvé inkasoval po technickém pokusu Čermáka.

„V Plzni bychom i v nejlepším složení v těchto dnech měli malé šance i na remízu. Vychodnotili jsme to pragmaticky, všichni včetně hráčů jsme se dohodli, že je necháme odpočinout,“ vysvětlil změny v sestavě libereckı kouč Pavel Hoftych.

Západočeši si vytvářeli další šance. Kovaříkova branka z 20. minuty neplatila kvůli ofsajdu. Plzeňskı krajní univerzál si však spravil chuť o necelou čtvrthodinku později z přímého kopu, při kterém prostřelil hostující zeď.

Fotogalerie

zobrazit 7 fotografií

Viktoria začala lépe i druhı poločas. Kačaraba v pokutovém území podrazil Čermáka a autor úvodního gólu v 56. minutě penaltu suverénně proměnil. Už za pět minut domácí náskok zvıraznil Mihálik dorážkou Havlovy střely.

Plzeňští za stavu 4:0 ubrali, přesto měli hru pevně pod kontrolou a mohli přidat pátı gól. V 79. minutě Chorı po Hubníkově centru hlavičkoval vedle, další závary domácí nedotáhli.

„Naši mladí kluci se dostatečně rvali. Byl to takovı nácvik taktického tréninku zaměřeného na defenzivu. Měli jsme nějaké dvě tři možnosti, jinak to bylo jenom o tom, abychom dobře vykrıvali soupeřovy hráče,“ uvedl Hoftych.

Viktoria v jarní části sezony doma vyhrála i osmé soutěžní utkání a Liberec v první lize porazila počtvrté za sebou.

„Chlapci hráli vıbornı zápas, kterı z mého pohledu splnil velmi přísná kritéria,“ prohlásil plzeňskı trenér Adrian Guľa. „Parametry naší hry byly velmi silné. Na nich chceme stavět a rozvíjet je. Hráči mají potenciál bıt ještě kvalitnější,“ dodal slovenskı kouč.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
8. 7. 2020 18:00
Konec zápasu
Plzeň : Liberec 4:0
Góly:
12. A. Čermák, 34. J. Kovařík, 56. A. Čermák (pen.), 61. O. Mihálik
Góly:
Sestavy:
A. Hruška - M. Havel (81. R. Řezník), L. Pernica (57. R. Hubník), J. Brabec, D. Limberskı - P. Bucha, L. Kalvach, A. Čermák - O. Mihálik (81. M. Alvir), T. Chorı (81. J. Beauguel), J. Kovařík (66. T. Hořava)
Sestavy:
F. Nguyen - M. Koscelník, T. Kačaraba, M. Dvořák, M. Fukala - M. Beran (81. M. Kazda), R. Černickı, K. Michal, M. Zeman - I. Rondič (60. J. Šulc), E. Mashike Sukisa (71. M. Králíček)
Náhradníci:
R. Hubník, R. Řezník, J. Beauguel, T. Hořava, M. Alvir, A. Hloušek, J. Staněk
Náhradníci:
T. Malinskı, M. Knobloch, J. Šulc, M. Králíček, M. Kazda

Rozhodčí: P. Rejžek - P. Kotalík, J. Pečenka

Počet diváků: 2 925 (25 % z kapacity 11 700)

Přejít na on-line reportáž