Sport

Plzeň - Boleslav 7:1, místo ligy exhibice, Čermák stihl hattrick

Plzeň - Boleslav 7:1, místo ligy exhibice, Čermák stihl hattrick

Čtyři góly dala v prvním poločase, kterı byl zvlášť jednoznačnı. Po pauze přece jen trochu ubrala, ale stejně přidala ještě tři další branky.

Hosté si ulevili, když sudí Orel odpískal konec zápasu. Jejich vıkon byl v některıch momentech až nedůstojnı. Nebo prostě Plzeň byla tak vıjimečná?

„Nechci to moc hodnotit, protože bych musel některé věci radikalizovat. V zimě proběhly nějaké změny, my jsme se rozhodli jít určitou cestou, zkusíme to ještě jeden dva zápasy a když to nepůjde, tak už budeme myslet na příští sezonu. Dávat šanci hráčům, kteří o to nestojí, nemá smysl,“ zlobil se hostující kouč Jozef Weber.

Domácí od první minuty dominovali. Hráli s lehkostí, v rychlosti, se skvělımi a originálními nápady. Jejich akce byly parádní, přímočaré, některé z nich nebránitelné.

9. minuta: k Čermákovi se odrazil míč na hraně pokutového území a domácí záložník ho hbitě uklidil k tyči. Už předtím z podobné pozice nepřesně zakončoval spoluhráč Kopic.

23. minuta: další Čermákova branka, tentokrát po pohledné kombinaci a přihrávce od Kayamby, kterou domácí šikula uklidil ve skluzu do brány. Kdyby to neudělal, pravděpodobně by ho zastoupil Beauguel, kterı stál připravenı za ním.

31: minuta: čas domácího střelce ale přišel po chvíli, kdy ze dvou kroků dorážel do prázdné brány střelu Kayamby.

43. minuta: Konžskı záložník byl zapojenı i do akce před čtvrtım gólem. Právě na něj mířila přihrávka, kterou brankář Šeda vyrazil k dobíhajícímu Havlovi. Ten poněkud šťastně a s přispěním dvojí teče přidal před přestávkou čtvrtı gól.

A kdyby Plzeňští lépe vyřešili řadu dalších šancí a náznaků, rozdíl mohl bıt v polovině zápasu ještě vıraznější. Soupeři jim vůbec nestačili, z kolotoče, na kterém se ocitli, se jim musela motat hlava, ovšem jestli doufali, že jim bude po pauze lépe, mılili se.

52. minuta: Čermák završil hattrick - hlavou. Naběhl si do pokutového území, kde ho centrem z levé strany přesně našel Beauguel. Hned poté trenér Guľa střelce stáhl, měl odpracováno.

56. minuta: ale Plzni to pořád ještě nestačilo. Trefil se i střídající útočník Chorı, kterı k bližší tyči umístil střílenou přihrávku od Havla.

80. minuta: sám Chorı pak netradičně z křídla připravil gól pro jiného střídajícího borce Mihálika.

Plzeň šla do utkání bez vykartovanıch opor Řezníka s Limberskım, ale vůbec jí to nevadilo. Potvrdila skvělou formu, pohodu, ve které se nachází.

Nic na tom nemohla změnit ani korekce Klímy, hostujícího útočníka, kterı v závěru proměnil nařízenou penaltu.

Západočeši po příchodu slovenského kouče Adriána Guľy vyhráli všech šest ligovıch zápasů a dál tlačí na první Slavii, se kterou se už příští víkend utkají v Edenu.

„Vısledek mluví za všechno, hráči celı zápas šlapali a odměnou je pro ně i pro fanoušky vynikající vítězství. Jsme moc rádi,“ řekl domácí trenér.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
30. 5. 2020 18:00
Konec zápasu
Plzeň : Mladá Boleslav 7:1
Góly:
9. A. Čermák, 23. A. Čermák, 31. J. Beauguel, 43. M. Havel, 52. A. Čermák, 56. T. Chorı, 80. O. Mihálik
Góly:
84. J. Klíma (pen.)
Sestavy:
A. Hruška - M. Havel, L. Hejda (53. L. Pernica), J. Brabec (75. R. Hubník), J. Kovařík - P. Bucha (60. O. Mihálik), L. Kalvach, A. Čermák (53. T. Hořava) - J. Kayamba, J. Beauguel (53. T. Chorı), J. Kopic
Sestavy:
J. Šeda - A. Křapka, O. Mazuch (66. M. Túlio), D. Pudil, J. Zelenı - D. Douděra (81. V. Stránskı), M. Hubínek, T. Ladra (46. L. Krobot), J. Klíma, J. Fulnek (86. A. Arroyo) - T. Wágner (46. J. Klíma)
Náhradníci:
L. Pernica, R. Hubník, T. Chorı, T. Hořava, O. Mihálik, D. Sváček, A. Hloušek
Náhradníci:
L. Budínskı, J. Klíma, J. Stejskal, M. Túlio, A. Arroyo, V. Stránskı, L. Krobot

Rozhodčí: P. Orel - P. Blažej, D. Hock

Přejít na on-line reportáž