Sport

Plzeň - Boleslav 2:1, vydřené vítězství, rozhodla hlavička stopera Hejdy

Plzeň - Boleslav 2:1, vydřené vítězství, rozhodla hlavička stopera Hejdy

Sudí Hrubeš s asistentkou Ratajovou, kteří seděli u videa v přenosovém voze, čtvrthodinu před koncem zápasu nakonec doporučili hlavnímu Orlovi druhou plzeňskou branku uznat. I když situace to byla hraniční.

Z prvního pohledu se zdálo, že Hejda, autor branky, byl v momentě centru Ba Louy za posledním obráncem Mladé Boleslavi, tudíž v postavení mimo hru.

Při detailním zkoumání televizních záběrů je však vidět, že za Hejdou je ještě kopačka bránícího Křapky. Pouhım okem ale nelze s jistotou určit, jestli se jednalo o ofsajd, nebo ne

Šlo o situaci, kterou by přesně rozhodla pouze tzv. kalibrovaná ofsajdová čára. Software, jenž odhalí i milimetrové ofsajdy, používají například v Premier League či v Lize mistrů, ale čeští rozhodčí jej zatím k dispozici nemají.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
13. 9. 2020 19:00
Konec zápasu
Plzeň : Mladá Boleslav 2:1
Góly:
21. J. Beauguel, 74. L. Hejda
Góly:
32. D. Mašek
Sestavy:
A. Hruška - M. Havel, L. Hejda, L. Pernica, D. Limberskı - M. Káčer (67. P. Bucha), L. Kalvach, A. Čermák - A. Ba Loua (85. J. Kayamba), J. Beauguel (80. T. Chorı), J. Kopic (80. J. Kovařík)
Sestavy:
P. Mikulec - J. Klíma, A. Křapka, A. Tatajev, R. Mazáň (78. D. Ikaunieks) - O. Zahustel, D. Mašek, L. Budínskı, M. Túlio, J. Fulnek - V. Drchal (78. M. Škoda)
Náhradníci:
P. Bucha, J. Brabec, J. Staněk, J. Kovařík, R. Řezník, J. Kayamba, T. Chorı
Náhradníci:
M. Škoda, D. Šimek, D. Douděra, J. Šeda, D. Ikaunieks, J. Kulhánek, V. Stránskı
Žluté karty:
64. M. Káčer
Žluté karty:
62. A. Tatajev, 68. M. Túlio

Rozhodčí: P. Orel - J. Kubr, Z. Vaňkát

Počet diváků: 5 939 (51 % z kapacity 11 700)

Přejít na on-line reportáž