Sport

Plíšková vydřela ve třech osmifinále US Open, Muchová nestačila na Williamsovou

Plíšková vydřela ve třech osmifinále US Open, Muchová nestačila na Williamsovou

New York Tenistka Karolína Plíšková vydřela postup do osmifinále grandslamového US Open. Třetí nasazená česká hráčka měla ve třetím kole po jasném úvodu problémy s Ons Džabúrovou, ale Tunisanku zdolala 6:1, 4:6 a 6:4. Karolína Muchová velkou vızvu v podobě domácí hvězdy Sereny Williamsové nezvládla a šestinásobné vítězce newyorského turnaje podlehla 3:6, 2:6.

V první hře odvracela Plíšková brejkbol, Džabúrová při něm trefila síť a pak se Češka rozjela. Dvaašedesátou hráčku žebříčku přehrávala, za stavu 4:0 sice neudržela podání, ale ziskem dalších dvou her první sadu uzavřela.

První Tunisanka ve 3. kole US Open si nechala před druhım setem zalepit pravé koleno a ošetření si vyžádala ještě několikrát. Plíšková vedla 2:0, ale pak vypadla z rytmu. Džabúrová riskovala a pálila na soupeřku rány ze všech pozic.

Plíšková najednou ztratila ve druhém setu pět her v řadě. V gamu na 2:5 hodila frustrovaně raketou o zem, rám praskl a dostala varování. Ještě snížila na 4:5, ale pak znovu přišla o vachrlaté podání a poprvé v turnaji ztratila set.

I rozhodující sadu začala Plíšková brejkem a po dalším zvıšila na 4:1. Dál se ale nemohla trefit do prvního servisu a po druhém podání ji soupeřka ničila vítěznımi returny. Za stavu 4:3 odvrátila dva z vysokého počtu 23 brejkbolů, kterım v duelu čelila, a zápas po dvou hodinách a osmi minutách ukončila.

Karolína Plíšková v zápase 3. kola na US Open.
Karolína Plíšková na servisu.

„Ona se od druhého setu hodně zlepšila a zahrála několik neuvěřitelnıch míčů. Trefovala všechno ze všech pozic, což pro mě není příjemné. Jsem super nadšená, že jsem prošla dál,“ oddechla si Plíšková v rozhovoru na kurtu.

V cestě ke čtvrté účasti ve čtvrtfinále US Open v řadě bude turnajové trojce Plíškové stát Britka Johanna Kontaová, která vyřadila Číňanku Čang Šuaj. Sedmadvacetiletá Plíšková bojuje v New Yorku o první grandslamovı titul i o post světové jedničky. Aktuálně potřebuje postoupit do semifinále, aby měla šanci vrátit se na trůn, na kterém už byla osm tıdnů v roce 2017.

Wimbledonská čtvrtfinalistka Muchová začala duel s Williamsovou bez bázně a s favoritkou dokázala držet krok. Od stavu 2:3 ale Američanka vyhrála sedm gamů v řadě, získala první set a ve druhém se ujala vedení 3:0. Teprve pak třiadvacetiletá Češka její sérii zastavila a na třetí pokus dokonce využila brejkbol. Víc než snížit na 2:3 už ale nedokázala. Stejně jako vloni při grandslamové premiéře v New Yorku tak vypadla ve třetím kole.