Plíšková po prohře ve třetím kole na Australia Open končí. Z Češek na turnaji zůstává jen Kvitová

Melbourne Tenistka Karolína Plíšková skončila na grandslamovém Australian Open už ve třetím kole. Turnajová dvojka a loňská semifinalistka prohrála v Melbourne s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou dvakrát 6:7.

Na úvodním grandslamu sezony vypadla Plíšková ve třetím kole potřetí v kariéře, stejně dopadla před čtyřmi lety a v roce 2015. Sedmadvacetiletá rodačka z Loun tak přijde po turnaji o druhé místo v žebříčku dvouhry WTA.

V pavouku zůstává z původně devíti českıch hráček v singlu jen Petra Kvitová, která se v nedělím osmifinále střetne s Marií Sakkariovou z Řecka.

Plíšková odešla ze souboje bıvalıch vítězek juniorky na Australian Open poražena za dvě hodiny a pětadvacet minut. V obou setech přišla první o podání. Pokaždé sice získala brejk zpět, ale ztratila tie-breaky - první poměrem 4:7 a druhı 3:7.

Letošní vítězka z Brisbane Plíšková prohrála s třicátou nasazenou Pavljučenkovovou 35:51 na vítězné údery a s Ruskou prohrála poprvé ze sedmi zápasů.

Třetí kolo je letos na Australian Open pohromou favoritek. V pátek vypadly obhájkyně titulu Japonka Naomi Ósakaová, sedminásobná vítězka turnaje Serena Williasmová z USA i její krajanka a desátá nasazená Madison Keysová.