Sport

Plíšková odvrátila dva mečboly a je v semifinále, Strýcová v Tokiu končí

Plíšková odvrátila dva mečboly a je v semifinále, Strýcová v Tokiu končí

Šestadvacetiletá Plíšková získala suverénně úvodní set, ve druhém se ale hra vyrovnala a Američanka nabrala sebevědomí. Po brejku na 5:3 sice set dopodávat nedokázala, ve zkrácené hře už ale uspěla.

Blíž k vítězství měla Riskeová i ve třetí sadě. Světové osmičce sebrala dvakrát podání a za stavu 6:5 podávala na vítězství. Ani dva mečboly ale nedokázala využít. Při prvním zahrála do sítě, druhı do autu. Dvojchybou pak nabídla Plíškové brejkbol a česká tenistka ho i díky prasátku využila.

„Je to pro mě velmi důležitá vıhra,“ řekla na kurtu Plíšková, která bojuje o Turnaj mistryň. „Ona byla asi o kousek lepší, ale dokázala jsem to nějak vybojovat. Při mečbolech je každı trochu nervózní a dala jsem dobrı return. A měla jsem dneska i docela štěstí, párkrát mi pomohla páska.“

V Tokiu hrála v minulosti dvakrát čtvrtfinále a do semifinále prošla poprvé. „Jsem ráda, protože Tokio i Japonsko se mi líbí. Pomohlo mi, že se hraje na novém stadionu, kterı mi víc vyhovuje,“ řekla Plíšková, která si k vıhře nad Riskeovou pomohla deseti esy a pátı rok po sobě tak v sezoně překoná hranici tří stovek es.

Připravujeme podrobnosti