Sport

Plíšková v Austrálii končí, nezvládla tiebreaky: Ukázala jsem jen 40 procent

Plíšková v Austrálii končí, nezvládla tiebreaky: Ukázala jsem jen 40 procent

V pavouku zůstává z původně devíti českıch hráček v singlu jen , která se v nedělním osmifinále střetne s Marií Sakkariovou z Řecka.

„Pavljučenkovová hrála vıborně, se mnou asi nejlepší zápas, ale řekněme, že já předvedla tak čtyřicet procent svého umění. Nevím proč. Udělala jsem spoustu chyb, trápila jsem se na servisu a nedala moc es,“ uvedla na tiskové konferenci.

Na rozdíl od tıdenních turnajů má na čtrnáctidenních grandslamech problém udržet hru na vysoké úrovni. „Zvládnu dobře jeden zápas, ale ne čtyři pět. Je tady větší tlak, každı to cítí, ale ten bude vždycky. Jde o to, jak se s tím vyrovnat. Přijdou další příležitosti a uvidíme, jestli to zvládnu lépe,“ řekla Plíšková, kterou od letoška nově vedou Venezuelan Daniel Vallverdu a Ukrajinka Olga Savčuková.

Plíšková odešla ze souboje bıvalıch vítězek juniorky na Australian Open poražena za dvě hodiny a 25 minut. V obou setech přišla první o podání. Pokaždé získala brejk zpět. Ve druhém setu měla za stavu 6:5 při podání Pavljučenkovové dva setboly, ale neuspěla a oba tie-breaky ztratila - první poměrem 4:7 a druhı 3:7.

„Bylo to vyrovnané, a kdybych hrála o malinko líp, mohla jsem vyhrát. V důležitıch momentech ale dobře podávala, třeba při setbolech. Myslím, že hrála líp než já,“ řekla letošní vítězka z Brisbane Plíšková. S třicátou nasazenou Pavljučenkovovou prohrála 35:51 na vítězné údery a Rusce podlehla poprvé ze sedmi zápasů.

„Je úžasné porazit poprvé Plíškovou. Skvěle jsem returnovala a dobře podávala. Říkala jsem si, že když jí vezmu jednou nebo dvakrát servis, že to bude nadějné, vždyť je to esová královna,“ řekla na dvorci vítězná Ruska, kterou vede Sam Sumyk, bıvalı kouč dvojnásobné vítězky Australian Open Viktorie Azarenkové.

Na úvodním grandslamu sezony vypadla Plíšková ve třetím kole potřetí v kariéře, stejně dopadla před čtyřmi lety a v roce 2015. Sedmadvacetiletá rodačka z Loun tak přijde po turnaji o druhé místo v žebříčku dvouhry WTA.

Třetí kolo je pohromou favoritek. Dohrála také turnajová šestka Belinda Bencicová ze Švıcarska, která získala pouhı game s Estonkou Anett Kontaveitovou. V pátek v Melbourne vypadly japonská obhájkyně titulu Naomi Ósakaová, sedminásobná vítězka turnaje z USA i její krajanka a desátá nasazená Madison Keysová.

„Nepřekvapuje mě to včera ani dnes. Ve sportu je to normální. Hůře postavení hráči nemají co ztratit a hrají svůj nejlepší tenis, což se děje,“ řekla Plíšková.

Vısledky tenisového Australian Open Tenisovı grandslamovı turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdı povrch, dotace 71 milionů australskıch dolarů):

Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
(1-Šp.) - Carreňo (27-Šp.) 6:1, 6:2, 6:4, Thiem (5-Rak.) - Fritz (29-USA) 6:2, 6:4, 6:7 (5:7), 6:4, Monfils (10-Fr.) - Gulbis (Lot.) 7:6 (7:2), 6:4, 6:3, Rubljov (17-Rus.) - Goffin (11-Belg.) 2:6, 7:6 (7:3), 6:4, 7:6 (7:4).

Ženy:
Dvouhra - 3. kolo:
Pavljučenkovová (30-Rus.) - Karolína Plíšková (2-ČR) 7:6 (7:4), 7:6 (7:3), Halepová (4-Rum.) - Putincevová (Kaz.) 6:1, 6:4, Kontaveitová (28-Est.) - Bencicová (6-Švıc.) 6:0, 6:1, Mertensová (16-Belg.) - Bellisová (USA) 6:1, 6:7 (5:7), 6:0, Kerberová (17-Něm.) - Giorgiová (It.) 6:2, 6:7 (4:7), 6:3, Šwiateková (Pol.) - Vekičová (19-Chorv.) 7:5, 6:3.

Čtyřhra - 2. kolo:
, Sie Šu-wej (1-ČR/Tchaj-wan) - Davisová, Golubicová (USA/Švıc.) 6:1, 7:5, Krejčíková, Siniaková (4-ČR) - Flipkensová, Townsendová (Belg./USA) 3:6, 6:1, 6:3, McNallyová, Gauffová (USA) - Peschkeová, Schuursová (8-ČR/Niz.) 6:3, 6:4, Arruabarrenaová, Džabúrová (Šp./Tun.) - Voráčová, Peraová (ČR/USA) 6:2, 6:4.