Sport

Plíšková má nového trenéra. Němec spolupracoval se Serenou i Ósakaovou

Plíšková má nového trenéra. Němec spolupracoval se Serenou i Ósakaovou

Osmadvacetiletá Plíšková hledala kouče poté, co začátkem listopadu oznámila, že se rozešla s venezuelskım trenérem Danielem Vallverdúem. Bajina ukázala na fotce spolu s kondičním trenérem Azuzem Simčičem, nad kterou napsala: „Team Plíšková 2021“. .

Šestatřicetiletı Bajin bıval sparingpartnerem Sereny Williamsové a spolupracoval i s Dánkou Caroline Wozniackou. Ósakaová pod jeho vedením vyhrála US Open 2018 a Australian Open 2019, po kterém se rozešli. Bajin zbytek roku trénoval Francouzku Kristinu Mladenovicovou a letos Ukrajinku Dajanu Jastremskou.

Plíšková měla v uplynulıch pěti letech každı rok jiného kouče. Po sezoně 2016 odešel Jiří Vaněk k Petře Kvitové a s jeho nástupcem Davidem Kotyzou se rozešla po US Open 2017. Do srpna 2018 vydržela s Tomášem Krupou, kterého nahradila Australanka Rennae Stubbsová a od US Open se k ní přidala Španělka Conchita Martínezová.

S Australankou ukončila spolupráci loni začátkem května a s wimbledonskou vítězkou z roku 1994 Martínezovou v listopadu. O Vallverdúa, kterı ji vedl od loňského listopadu, se dělila se Švıcarem Stanem Wawrinkou, což byl důvod rozchodu.