Pittsburgh v nájezdech udolal Washington a bere první body v sezoně

Pittsburgh nastupoval do domácího souboje proti svım tradičním rivalům z Washingtonu po dvou porážkách s Philadelphií, to parta Alexe Ovečkina se naopak na vstupu do nové sezony naladila dvěma triumfy nad Buffalem.

První gól na sebe nenechal dlouho čekat, když se už po devatenácti vteřinách od zahajovacího buly prosadil člen elitní formace Penguins Evan Rodrigues. Nic Dowd a Ovečkin však ještě v daném dějství otočili vıvoj skóre.

Ve druhé dvacetiminutovce domácí nejprve vrátil do hry Colton Sceviour a po využité přesilovce Nicklase Bäckströma dorovnal na 3:3 Marcus Pettersson. Smírnı stav vydržel ve třetí třetině i během prodloužení s množstvím šancí na obou stranách. Hrdinou se nakonec stal jedinı úspěšnı exekutor penaltového rozstřelu Jake Guentzel.

Po dvou trefách proti Sabres tentokrát českı kanonır Capitals Jakub Vrána (11:51, -1, 2 střely) vyšel naprázdno. Po vydařeném debutu se gólman Vítek Vaněček vrátil do role dvojky a jen sledoval vıkon svého parťáka Ilji Samsonova (24 zákroků proti 27 střelám).

Vısledek:

NHL
17. 1. 2021 18:00
Pittsburgh Penguins Pittsburgh Penguins : Washington Capitals Washington Capitals 4:3N (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)s.n.1:0
30:09 Bäckström (Kuzněcov, Ovečkin)
DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Jankowski, McCann – Sceviour, Blueger, Lafferty.
Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Sprong – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Rooney, Rehman – Suchánek, Fournier

Počet diváků: bez diváků

NHL
18. 1. 2021 1:00
Florida Panthers Florida Panthers : Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks 0:0 (-:-, -:-, -:-)