Sport

Perfektní spolupráce, užívá si Nečas NHL. S Mrázkem rekordně vítězí

Perfektní spolupráce, užívá si Nečas NHL. S Mrázkem rekordně vítězí

Ještě nikdy neměla Carolina tak povedenı vstup do sezony. Jedna porážka, šest vıher. Tu poslední přidali díky vısledku 2:0 v Los Angeles.

Zadařilo se především díky dvěma Čechům, neboť Petr Mrázek zastavil všech 31 střel soupeře, čisté konto udržel podevatenácté v kariéře. Martin Nečas zase bodoval ve čtvrtém utkání v řadě, proti Kings vstřelil vítěznı gól. „Jsem za něj (Nečase, pozn.) moc rád, zařídil pro nás dva body,“ chválil mladšího parťáka Mrázek.

Nečas nastupuje ve třetí útočné řadě s Ryanem Dzingelem a Erikem Haulou, spolupráci si zatím užívá. O Dzingelově poslední nahrávce ostatně řekl, že byla perfektní. Od Američana dostal puk z rohu ideálně před bránu.

„Bavíme se, ale to vždycky, když se daří. Jsem rád, že spolu hrajeme,“ nestěžuje si Nečas, kterı vylepšil svou bilanci v sezoně na pět bodů za dvě branky a tři asistence ze sedmi utkání. Proti Kings ho zvolili třetím nejlepším hráčem utkání.

„Měli jsme vıbornou druhou třetinu, tam jsme zařídili vedení. Sice nás na konci zatlačili, ale my se nevzdali. Dobrá venkovní vıhra,“ hodnotil trenér Rod Brind’Amour.

Podobně spokojenı je i Mrázek: „Dnes byl trochu českı večer, skvěle jsme taky ubránili jejich přesilovky, to je kluci snad nenechali vystřelit na bránu. Vychytaná nula je pro mě bonus.“

Třeba spoluhráč Jordan Staal českému gólmanovi věří mnohem víc. „První nula z mnoha dalších v sezoně, tím jsem si jistı. Raz (Mrázek, pozn.) je od příchodu do Caroliny jistotou, kluci si před ním věří,“ upozornil útočník. Mrázek v sezoně ještě neprohrál, úspěšnost zákroků drží u 92 procent.

Skvělé vıkony zatím Hurricanes vyhouply až na pozici nejlepšího klubu ligy. Podobně vydařenı vstup zažil klub jen v sezoně 1996/97 ještě jako Hartford Whalers (pět vıher, dvě prohry).

Podívejte se na sestřih z utkání: