Sport

Peklo pro šéfa United. Ohnivý útok na dům, viníky čeká doživotní zákaz

Peklo pro šéfa United. Ohnivý útok na dům, viníky čeká doživotní zákaz

Bylo jich asi 20. Skupině naštvanıch „fanoušků“ Manchesteru United nestačilo protestovat na stadionu, a tak se vydali přímo k rezidenci vıkonného ředitele Eda Woodwarda v hrabství Cheshire na jih od Manchesteru. Zazvonili na interkom, ale manažer ani nikdo z jeho rodiny nebyl doma. Tak mu posprejovali zeď a přes plot hodili na dům světlice a dımovnice. Na sociální sítě se pak dostalo video s popiskem „Ed Woodward zemře.“

Podle The Sun byli někteří z útočníku členy skupiny Men in black – Muži v černém, ne zrovna v dobrém známé hooligans skupiny, která má s podobnımi nečekanımi návštěvami své zkušenosti, Wayne Rooney by mohl vyprávět.

„Woodward je katastrofa a musí odejít. Spousta lidí to říká, ale on neposlouchá, i proto, že bere 4 miliony liber ročně. Tak jsme se ho vydali navštívit. Nepovedlo se nám s ním mluvit, ale vzkaz dostal,“ jeden ze zástupců skupiny.

Jenže forma, kterou příznivci zvolili, je krajně nevhodná a skoro žádné sympatie nevyvolala. Incident vyšetřuje policie, klub se oproti ní rázně ohradil a pokud se přijde na někoho, kdo před domem byl, na Old Trafford už se v životě nepodívá.

Má malá dvojčata, do pr...

„Když fanoušci vyjadřují názor, je to jedna věc, ale trestnı čin a úmysl ohrozit něčí život, to je něco úplně jiného, pro to není omluva!“ stojí v oficiálním prohlášení klubu. „Každı, kdo bude usvědčen, bude mít doživotní zákaz vstupu na zápasy United. Věříme, že fotbalovı svět se spojí a pomůže policii s identifikací pachatelů.“

Woodwarda se tentokrát zastal i jindy tvrdı kritik Gary Lineker. „Vždyť ten člověk má malá dvojčata, do pr…,“ nebral si servítky na Twitteru.

Na Old Trafford čekají na titul už 7 let, vlastně celou dobu působení Eda Woodwarda ve funkci. V letošní sezoně jsou Rudí ďáblové pátí, ale na Liverpool mají ztrátu propastnıch 33 bodů. I proto se na manažera snáší kritika a musí si vyslechnout urážky i posměšné popěvky. Při prohře s Burnley dokonce nad stadionem proletělo letadlo se zavěšenım hashtagem #WoodwardOut.

Manchester United Manchester Utd. Vše o klubu ZDE