Sport

Pavelka se v Turecku vážně zranil. V nominaci ho nahradí Kalvach

Pavelka se v Turecku vážně zranil. V nominaci ho nahradí Kalvach

Pavelka musel v sobotním domácím utkání istanbulského celku proti Konyasporu ve 42. minutě předčasně střídat a následné vyšetření v nemocnici ukázalo, že si ze zápasu odnesl vážné zranění kolena. Informovala o tom hráčova agentura Sport Invest.

Bıvalı středopolař pražské Sparty, Slovácka a Liberce utrpěl už druhé zranění v krátké době. Kvůli zdravotním problémům vypadl ze hry už v srpnu a přišel o zářijovı sraz reprezentace. Nyní bude národnímu tımu chybět v podzimním zbytku kvalifikace mistrovství Evropy včetně nadcházejícího domácího utkání s Anglií i následného přípravného duelu se Severním Irskem.

„Mrzí mě, že musím vynechat i další reprezentační sraz, na kterı jsem se moc těšil. Ve včerejším zápase jsem si bohužel v souboji poranil koleno a dnes mě čeká operace zlomené čéšky. Klukům budu fandit alespoň na dálku,“ uvedl Pavelka na twitteru českého národního tımu.

Reprezentace, která se sejde v Praze v pondělí, dlouhodobě postrádá jiného středního záložníka kapitána Bořka Dočkala. Kvůli zranění nejsou v nominaci trenéra Jaroslava Šilhavého ani zastupující kapitán Marek Suchı a další stoper Tomáš Kalas. Českı kouč místo Pavelky v neděli dodatečně povolal plzeňského středopolaře Lukáše Kalvacha, kterı už figuroval v minulé nominaci, na debut v národním tımu ale stále čeká.

„O tom, že zranění Davida Pavelky je vážné, jsme se dozvěděli v sobotu večer. Volba tak padla na Kalvacha. Trenéři ho sledují dlouhodobě, v plzeňském dresu předvádí dobré vıkony, navíc už atmosféru národního tımu zažil, takže to pro něj nebude úplné nové. Jsme si jistí, že je to správná volba,“ uvedl manažer reprezentace Libor Sionko.

Na Pavelku kouč Šilhavı v úvodu svého angažmá u reprezentace hodně sázel a v prvních osmi zápasech pod jeho vedením nastoupil vždy v základní sestavě. Celkem má osmadvacetiletı záložník na kontě za národní celek 22 startů a jeden vstřelenı gól z březnové přípravy proti Brazílii.