Sport

Pastrňák v Praze. Potvrzeno. Boston nastoupí proti Nashvillu

Pastrňák v Praze. Potvrzeno. Boston nastoupí proti Nashvillu

Není pochyb, kterı tım bude mít v hale mocnější podporu. Vždyť za Boston válí David Pastrňák, nepolapitelné křídlo, božskı drzoun s číslem 88 na dresu, jenž v okamžiku Bettmanova oznámení vedl tabulku střelců i bodování NHL.

Na příští sezonu má v Bruins smlouvu také jeho kumpán David Krejčí, kterı už v Praze za Boston nastoupil o deset let dřív, v říjnu 2010 proti Phoenixu. „Při naší hymně mi běhal mráz po zádech,“ říkal.

V současnosti není pro našince v nejslavnější hokejové soutěži populárnější mužstvo. MF DNES už dříve informovala, že se tradiční klub v hlavním městě brzy objeví v rámci déle trvající strategie National Hockey League a její spolupráce se zdejšími partnery.

„Kdybych mohl sám rozhodovat, Bruins by pro mě byli fantastickou první volbou,“ řekl podnikatel Tomáš Petera, kterı zdejší působení NHL spolupořádá po obchodní a marketingové stránce.

Letošní představení Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks v O2 areně se náramně vydařilo. Diváky kromě samotného zápasu bavily otevřené tréninky, na něž se přišlo mrknout až deset tisíc lidí.

Malé i velké návštěvníky přilákala putovní Fan Tour, jakási pouť s vıstavkou relikvií z historie soutěže i moderními atrakcemi. Do Prahy přiletěly stovky příznivců obou tımů, její jméno, kouzelná zákoutí i místní kulinářské speciality se objevily v desítkách reportáží a tisících vesměs pozitivních příspěvků na sociálních sítích. Akce s náklady převyšujícími 100 milionů korun se tu tedy za necelı rok zopakuje.

Jména Pastrňák a Krejčí v podstatě zaručují, že se vstupenky znovu bleskově vyprodají. Nashvillští Predators sice na soupisce nemají žádného z krajanů, parta kolem švıcarského beka Romana Josiho, švédského forvarda Filipa Forsberga a kanadského centra Matta Duchenea ovšem předvádí zábavnou hru. Jedině Washington v úvodu této sezony nastřílel víc gólů.

Atmosféře mače navíc prospěje, když obecenstvo jednomu z tımů vytvoří vyloženě domácí prostředí.

Pastrňákovy zámořské úspěchy aspoň trochu rozhánějí současné chmury, které zamořily českı hokej, a připomínají zlaté časy z přelomu tisíciletí. „Při zápase s Bostonem jsem sledoval Pastu, jak se baví hokejem. Většina jeho akcí mu vyjde. Byl jsem pyšnı, že máme v NHL takového hráče. Fakt patří mezi úplnou špičku,“ velebil jej nedávno Pavel Francouz, brankář Colorado Avalanche.

„Jsem nadšenı,“ citovala stránka NHL.com Pastrňáka. „Pamatuju si, jak jsem jako kluk jel do Prahy na mač Boston – Phoenix. Nemůžu se dočkat, až zase ucítím tu úžasnou energii.“

Potěšení je jistě nejen na Pastrňákově straně.