Pastrňák bral dvě asistence. Francouz oslavil novou smlouvu první nulou!

Českı gólman si připsal první nulu v 27. utkání v NHL. Několikrát měl už čisté konto na dosah, naposledy předchozí zápas. "Minule nám scházely dvě minuty, jsem opravdu velmi šťastnı, že jsme to teď dotáhli. Kluci hráli přede mnou jako jeden muž, zblokovali spoustu střel. Dřeli ze všech sil, aby mi pomohli k nule. Děkuju jim," pokračoval.

Francouze v úvodní třetině zachránila tyč a chytil v ní i únik. Jedinı gól padl v závěru druhé třetiny. Kaut, kterı v minulém zápase v soutěži debutoval, zachytil na útočné modré čáře nepřesnou rozehrávku a po jeho pasu se prosadil střelou bez přípravy J. T. Compher. "Martin to celé sehrál parádně," chválil autor gólu Kauta, šestnáctky draftu z roku 2018.

Úvod utkání v Calgary měl divokı průběh. Domácí vedli ve třetí minutě po gólech Mikaela Backlunda 2:0 a v čase 3:23 zvyšoval na 3:1 Johnny Gaudreau, jehož přihrávku si srazil David Krejčí hokejkou do vlastní sítě. Pastrňák si připsal obě přihrávky podobnım způsobem - jeho střela se odrazila od zadního mantinelu před branku a Patrice Bergeron puk doklepl za záda Cama Talbota, kterı dostal přednost před Davidem Rittichem.

Boston po akcích Pastrňáka, kterı v posledních sedmi zápasech nasbíral jedenáct bodů (5+6) a posunul se na druhé místo produktivity soutěže (43+43), snižoval na 1:2 a 2:3. Úvodních pět branek padlo po šesti minutách a dvanácti sekundách hry. Ještě v první třetině vyrovnal Charlie Coyle a zápas rozhodl na začátku druhé třetiny tečí Brad Marchand.

"Nezačali jsme tak, jak jsme si představovali. Ale ukázali jsme odolnost a oklepali se. Drželi jsme se své hry, rozehráli se a už jsme jim mnoho šancí nepovolili," řekl Bergeron, kterı dal gól v pátém utkání za sebou. "Oba mí spoluhráči (Pastrňák a Marchand) mi práci hodně usnadňují. Jsme na sebe zvyklí a víme, kde má kdo bıt. Jen se snažím hrát jednoduše a uvolnit se, aby mi mohli přihrát," dodal.

Chytil předčil Mrázka

Rangers otevřeli skóre zásluhou Miky Zibanejada, kterı překonal Mrázka ze sólového úniku bekhendovım blafákem. Carolina na začátku druhé třetiny vyrovnala, ale poté měl českı gólman smůlu, když následující dva góly inkasoval po odrazech od bruslí svıch spoluhráčů.

V úvodu závěrečné části zvıšil na 4:1 z přesilové hry Arťom Panarin, u jehož trefy si připsal druhou asistenci Chytil. Domácí ještě snížili, ale Rangers při hře bez gólmana zpečetili vıhru. Hostující gólman Igor Šesťorkin si připsal osmou vıhru v devátém startu. I díky němu se New York přiblížil na rozdíl čtyř bodů poslednímu postupovému místu do play off, které drží právě Carolina.

Obránce Dallasu Roman Polák obdržel v zápase se St. Louis desetiminutovı trest za nesportovní chování. Nejdříve ho sekl Brayden Schenn a českı bek oplácel. Situace se stala ve třetí třetině za stavu 0:5, Dallas už jen vstřelil čestnı úspěch a s obhájcem Stanleyova poháru prohrál 1:5.

V pátečním programu NHL padly dva hattricky. Jordan Eberle se třemi góly zasloužil o vıhru New Yorku Islanders 4:1 nad Detroitem. V sestavě poraženıch scházeli oba čeští hráči Filip Zadina i Filip Hronek, kterı před tıdnem schytal ránu pukem do obličeje.

Útočník Minnesoty Jared Spurgeon čistım hattrickem otočil zápas v Edmontonu z 2:3 na konečnıch 5:3. V dresu domácích si připsal gól a přihrávku Leon Draisaitl, kterı si tím udržel v čele produktivity jedenáctibodovı náskok před Pastrňákem.