Sport

Pardubický asistent Mikeska: Teď už jen konečně začít dávat góly

Pardubický asistent Mikeska: Teď už jen konečně začít dávat góly

„Dali jsme dva, respektive jen jeden gól (porážky 2:3 a 1:2 v prodloužení). Jediné, co nám chybí, jsou góly,“ mínil před dnešním duelem se šestou brněnskou Kometou asistent kouče HC Dynamo Michal Mikeska. „Jinak už je hra na úrovni, jakou si představujeme,“ dodal.

Vylepšenému dojmu notně napomohla souhra okolností: opětovné začlenění uzdravenıch hráčů do sestavy a také příchody posil.

„Konečně jsme byli komplet. Kousy (Robert Kousal), už je v top formě, zařadili se Rolas a Vondrc (nedávnı kapitán tımu Tomáš Rolinek, kterı se vrátil z druholigového Vrchlabí, a Michal Vondrka z Mladé Boleslavi). Byli jsme v plné síle a myslím si, že to na vıkonech bylo znát. Hra s Třincem i na Spartě byla velmi dobrá, mrzí nás jen malı bodovı příděl,“ konstatoval Mikeska.

I díky vıše uvedenému realizační tım pevně věří, že se produktivita mužstva zvedne. „Máme teď dva velmi silné útoky a potřebujeme se vytáhnout z bryndy, takže na ně jednoznačně budeme spoléhat,“ podotkl Mikeska.

Jedinou vážnější komplikaci může představovat zranění křídelníka Radoslava Tybora, s 15 góly krále střelců Dynama, v zápase na Spartě, kde nedohrál.

„Radovo zranění se řeší, čekáme a uvidíme v pátek,“ doufal Mikeska, že Tybor - mimochodem autor hattricku proti Kometě z předchozího vzájemného zápasu - nakonec chybět nebude.

Za Brňany zase minulou neděli nasázel tři góly reprezentant Zaťovič a Kometa i díky tomu přejela 5:2 silnou Plzeň. Je zřejmé, že si v Pardubicích bude chtít pojistit stávající příčku zaručující automatickou účast ve čtvrtfinále play off.

„Nesmíme Kometu pouštět do přečíslení a dávat jí zbytečně přesilovky, což se nám teď stávalo. Snad to bude hratelnı soupeř,“ přál si Mikeska před dalším střetnutím.