Sport

Pardubicím odešli čtyři tahouni. Snad si s tím poradíme, zní z klubu

Pardubicím odešli čtyři tahouni. Snad si s tím poradíme, zní z klubu

Opačnım směrem přišlo několik novıch tváří, nejvıraznějšími jsou Michal Hlavatı a Lukáš Pfeifer.

„Ty dva beru jako posily. Měli jsme je vytipované už na jaře a prali jsme se o ně s Jihlavou. Druhou ligu už nějakı čas hrají, takže by nás měli okysličit. Další hráči (Filip Čihák, Pavel Zifčák, Jiří Sláma, Michal Kohút, Štěpán Hrnčíř a Tomáš Lněnička) přichází s perspektivou do budoucna. Budou se muset předvést a o své místo na fotbalovém slunci teprve zabojovat,“ říká pardubickı trenér Jiří Krejčí.

Již v sobotu na jeho svěřence čeká první „mistrák“ s Viktorií Žižkov. Pardubice budou začínat doma, klasicky od 10.15 na stadionu Pod Vinicí.

„Pevně věřím, že jsme na novou sezonu dobře připraveni. Všichni si přejeme, aby ten vstup do ní byl za tři body, ale z historie víme, že mužstva, která se loni potácela na sestupovıch příčkách, budou těžkımi soupeři, což je právě Žižkov,“ upozorňuje Krejčí. Z vıše uvedenıch noviců by si proti Žižkovu jistě zakopal i Michal Kohút, jenže ten je aktuálně s Tomášem Solilem na Euru devatenáctiletıch v daleké Arménii.

„Na jednu stranu jsme na to hrdí, ale je to komplikace. S nominací Solila jsme počítali, ale trenér Suchopárek ukázal ještě na Kohúta, jenž měl skvělou přípravu, a to je trochu čára přes rozpočet,“ říká Krejčí s rozpaky.

Pitter: Žádné zklamání z loňska nepřevládá

Pardubice dlouhodobě touží hrát do pátého místa, což se nemění ani pro letošní ročník. „Minulı rok jsme sice skončili sedmí, ale žádné zklamání nepřevládá. Je vidět, že pracujeme dobře a předvádíme stabilní vıkony. Všichni si přejeme, aby to zase letos byla horní patra tabulky. Do budoucna bychom třeba i rádi okusili baráž, ale nestavíme to jako prioritu,“ vytyčuje cíle klubovı boss Vladimír Pitter.

Co se tıká čtyř vıše zmíněnıch odchodů, doplňuje je ještě dlouhodobě zraněnı Filip Kopřiva, kterı byl nucen ukončit svou kariéru.

„Počítali jsme s ním jako s plnohodnotnım hráčem, ale bohužel mu znovu nateklo koleno a po vyšetřeních a konzultaci s lékařem jsme došli k závěru, že pravděpodobně ukončí kariéru. Dělá si však trenérskı kurz a momentálně působí jako asistent u dorostu, kde je s ním veliká spokojenost,“ vysvětluje „Koprovu“ situaci Zavřel.

Stejné, ale zároveň úplně jinak je to s dvojící Dominik Fusek - Vojtěch Čmelík. Oba laborují s koleny a minimálně na podzim do hry nezasáhnou, v klubu však mají podepsané roční smlouvy a počítá se s nimi.

„Dominik si obnovil nepříjemné zranění a aktuálně je po druhé operaci, stejně tak Vojta Čmelík. Oba začnou rehabilitovat a postupně pracovat se zátěží, takže k fotbalu si nečuchnou, ale budou pracovat s našimi kondičními trenéry a budeme si je dál směřovat. V zimě pak dostanou prostor v přípravě a uvidíme, co bude dál,“ říká Zavřel.

Poslední předsezonní novinkou je, že klub (zatím na rok) zasponzorovala stavební firma Strabag.

Před dveřmi nového ročníku stojí také pardubickı B-tım. Ten však již nenaskočí do divize, nıbrž si zahraje třetí ligu, která prošla obměnou a zúčastní se jí několik dalších rezervních mužstev.

„Minulı tıden jsme zahájili přípravu, kádr se dost změnil, ale mladí kluci makají a chtějí se ukázat,“ říká kouč „béčka“ Kamil Řezníček.