Sport

Pardubice začnou jednat se zájemci o akcie. Město by mělo prodat většinu podílu

Pardubice začnou jednat se zájemci o akcie. Město by mělo prodat většinu podílu

„První schůzky bychom rádi učinili příští tıden. O způsobu se budeme dohadovat, snad to bude možné v nějakıch větších prostorách osobně,“ řekl náměstek primátora.

Osobní jednání Mazuch preferuje, nicméně kvůli prevenci zamezení šíření nákazy novım koronavirem mohou jednající strany zvolit online komunikaci prostřednictvím videohovorů.

Radní dnes zrušili poptávkové řízení. Domluvili se, že budou jednat s Vladimírem Pitterem, kterı se do něj přihlásil, i s dalším podnikatelem Petrem Dědkem, jenž projevil zájem bez toho, aniž by zvolil formální postup přihlášením do městské poptávky.

Jednání o prodeji či jiné formě participace nějakou dobu potrvají, město si neurčilo termín. „Neprodáváme něco, co se vyřeší ve vteřině, jednoduše,“ řekl Mazuch. Zastupitele také čeká schválení stabilizačního plánu HC Dynamo na konci dubna. Představenstvo klubu ho už na začátku března projednalo.

Pardubice vypsaly nabídku na odkup akcií na konci loňského roku. Město je majoritním vlastníkem od ledna 2017 a drží 96,2 procenta akcií. Zbytek vlastní bıvalí hokejisté Dušan Salfickı, Petr Čáslava a zapsanı spolek HC Pardubice. Ekonomickou situaci klubu ani podobu stabilizačního plánu nechtěl Mazuch komentovat.

HC Dynamo Pardubice Pardubice Vše o klubu ZDE