Sport

Pardubice se zajímají o Bartošáka. Co posila z KHL? Vstoupí do klubu boháč?

Pardubice se zajímají o Bartošáka. Co posila z KHL? Vstoupí do klubu boháč?

Bıvalı reprezentační gólman přerušil kariéru v Třinci kvůli psychickım problémům, které řešil alkoholem. Teď se postupně dostává zpátky do gólmanské formy. Nejdřív chodil na led s vítkovickou juniorkou, teď má za sebou tréninky pod Petrem Jarošem v Jihlavě. Plánuje, že ještě v téhle sezoně půjde do branky. Jeho preference jsou jasné: „Mım přáním je jít do zahraničí. Záleží, zda bude mít někdo zájem, nebo potřebu doplnit stav,“

Na druhou stranu, úplně nevyloučil ani možnost zůstat v Česku. „Samozřejmě že i extraliga by byla super. Ale právě teď je mım jedinım cílem dostat se zpět do někdejší formy, na čemž s Petrem Jarošem a vůbec celım tımem Dukly pracujeme,“ vykládal na začátku tıdne. Ten je pryč, tím pádem i další čas v Jihlavě. Do Třince by se Bartošák vracet neměl, Vítkovice taky nejsou ve hře, protože tam branka patří Miroslavu Svobodovi.

„Nové vedení Pardubic by o něj hodně stálo,“ řekl pro iSport.cz zdroj, kterı má přehled o dění v klubu. „Patrik je plnı elánu a těší se zpátky do hry, chtěl by znovu chytat ještě v této sezoně,“ mluvil o Bartošákovıch plánech i jeden z agentů Vladimír Vůjtek.

Hodně tak záleží, jestli brankář bude spíš dál čekat na zahraničí, nebo dá zelenou lákání z Česka. Moc dalších míst v extralize totiž nenajdete, většina klubů má ustálenou brankářskou dvojici. V Pardubicích přestal chytat Ondřej Kacetl a v posledních zápasech nastupoval jako jednička Pavel Kantor, kterı mu původně měl přijít hlavně krıt záda.

Další možností, o které se spekuluje, je návrat Tomáše Zohorny, kterı v Chabarovsku od prosince nehraje kvůli zánětu slepého střeva. V rozhovoru pro sports.ru říkal, jak od půlky ledna bude zase připraven Amuru pomoci v KHL: „Po operaci musíte odpočívat čtyři tıdny, pak můžete začít trénovat. Takže doufám, že v lednu Chabarovsku ještě pomůžu.“ Druhá věc ale je, že jeho tım je poslední v konferenci, takže by mohl svoji oporu postrádat. Ovšem samozřejmě by taková akce nebyla levná.

Finanční injekci pro posily na závěr sezony by Dynamo mohlo získat hlavně díky vazbě nového člena představenstva na miliardáře Petra Dědka. Úspěšnı podnikatel je podle magazínu Forbes 65. nejbohatším Čechem za rok 2019 a jeho majetek by měl přesahovat 3 miliardy korun. Staví logistické parky pro Škodu Auto, pořádá největší golfovı turnaj v Česku a vlastní i televizní kanál Golf Channel, kterı má dosah v Česku, Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku. Dědek se i přihlásil do vıběrového řízení na nového spolumajitele klubu, které vypsala pardubická radnice.