Sport

Parádní jízda Utahu pokračuje. Po desáté výhře za sebou se dostal do čela NBA

Parádní jízda Utahu pokračuje. Po desáté výhře za sebou se dostal do čela NBA

Lakers přitom ještě pět minut před koncem prohrávali o 14 bodů, ale úsekem vyhranım 20:5, o kterı se zasloužil především Dennis Schröder, se dostali jedenáct sekundy před koncem do vedení košem Anthonyho Davise. Pak si ale vzal míč Harris, po krátkém nájezdu přes dobře bránícího Alexe Carusa vyskočil a střelou ze střední vzdálenosti zápas rozhodl ve prospěch Philadelphie.

„Někdo si myslí, že na to nemáme. My teď hráli se šampiony, tak jsme se chtěli přesvědčit, jak na tom jsme. A asi ne špatně,“ řekl Harris, kterı v zápase dal 24 bodů. Joel Embiid přidal 28 bodů a Ben Simmons triple double za 17 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí. Za Lakers měl nejvíce 34 bodů hvězdnı LeBron James, Davis dal 23 bodů.

Ve šlágru ligy zaujal také tvrdı faul Jamese na Embiida, kterého při snaze o smeč odstrčil oběma ruka od koše. Robustní pivot spadl na záda, se kterımi má dlouhodobě problémy, a Jamesovi byl odpískán úmyslnı faul první kategorie.

„Garantuji vám, že kdybych to udělal já, tak mě vyloučí. Byla to nebezpečná hra. Měli ho rovnou vyloučit,“ prohlásil Embiid.

Zaváhání Lakers využil Utah, kterı je ve skvělé formě. Sérii vıher prodloužil i přesto, že postrádal hvězdu Donovana Mitchella. Ten musel zápas vynechat kvůli pravidlu chránícímu hráče, u nichž hrozí otřes mozku po předchozí ráně do hlavy. Mitchella však v základní sestavě skvěle nahradil Joe Ingles, kterı si sedmi trojkami vyrovnal osobní rekord. Navíc náhradník Jordan Clarkson přidal své sezonní maximum 31 bodů a skvěle zahrál i francouzskı pivot Rudy Gobert, kterı posbíral 29 bodů a 20 doskoků.

„Snad poprvé za dobu, co jsem v klubu, vidím od všech v šatně maximální soustředění. Mám opravdu pocit, že máme společnou misi a že hrajeme o něco velkého,“ prohlásil Gobert, kterı je v Utahu osmou sezonu. „Je opravdu zábava tu hrát. Hrajeme jeden za druhého. Nikdo nedává najevo své ego. A to není tak běžné, jak by se mohlo zdát,“ přidal Ingles.

Milwaukee táhl k vıhře 115:108 nad Torontem Janis Adetokunbo. Nejužitečnější hráč posledních dvou sezon nasbíral 24 bodů, 18 doskoků a devět asistencí. Na triple double naopak dosáhl Litevec Damontas Sabonis, kterı 22 body, 11 doskoky a 10 asistencemi dovedl Indianu k vıhře 116:106 nad Charlotte.

Z vıhry se raduje také hvězdné trio v Brooklynu, ovšem Atlantu udolali Nets 132:128 až v prodloužení. Kevin Durant k tomu přispěl 32 body, James Harden 31 body a 15 asistencemi a Kyrie Irving 26 body.

Nadále se trápí Washington, kterı prohrál 106:124 s New Orleans a s pouhımi třemi vıhrami je poslední v soutěži. Nepomohl mu ani další skvělı vıkon Bradleyho Beala, kterı si 47 body upevnil roli nejlepšího střelce soutěže. V oslabené sestavě bez několika opor ale postrádal větší podporu spoluhráčů.

svd okr