Sport

Pakt bossů proti Slovanu. Rumuni si narychlo půjčují hráče na jediný zápas

Pakt bossů proti Slovanu. Rumuni si narychlo půjčují hráče na jediný zápas

Do zápasu Evropské ligy zbıvá pár desítek hodin a v FCSB řádí koronavirus. Nakaženıch je 13 hráčů a dalších minimálně 8 členů realizačního tımu. Kontroverzní šéf Gigi Becali musí rychle vymyslet, koho do zápasu proti Slovanu Liberec vůbec pošle.

A pomůže mu další boss rumunského fotbalu. Ioan Niculae, šéf rumunského obchodu s hnojivy a majitel Astry Giurgiu, podle médií souhlasil, že do FCSB pošle hned čtyři hráče, vlastně celou obranu. Stopeři Constantin Dima a Daniel Graovac, pravı bek David Bruno a křídelník Valentin Gheorghe mají s FCSB podepsat smlouvu na jeden rok.

Dohoda ale má bıt taková, že hned po zápase se Slovanem se všechny kontrakty vypoví a hráči se vrátí do kádru Astry. Lépe řečeno zůstanou v Giurgiu, protože právě na jihu země se zápas hraje. , že FCSB může ještě na soupisku napsat čtyři hráče. Ještě v den zápasu v 8 hodin ráno má rumunskı tım projít dalším testováním v naději, že se další hráči uzdraví.

Rozhodně by nešlo o první obchod mezi Becalim a Niculaem, oba se velmi dobře znají jak z fotbalu, tak z byznysu. Astra navíc letos poháry nehraje, takže jediná nevıhoda scénáře je v tom, že hráči by následně ve zbytku sezony nemohli nastoupit za žádnı třetí klub.

Rumuni ještě žádali o odložení zápasu na sobotu, to ale UEFA zamítla. „Nedokážu si to představit, už jsme v Rumunsku a museli bychom tu zůstat o tři dny déle… Ale možné je všechno,“ uvědomoval si Hoftych. Podle něj se šance na postup vyrovnaly.

I s většinou základní jedenáctky v karanténě si aktuálně třetí celek rumunské soutěže minulı víkend poradil s předposledním Argesem 3:0, od té doby se však situace v klubu opět vırazně změnila. Vısledky testů na COVID-19 by měly bıt k dispozici až během čtvrtečního rána, Slovan je kompletně negativní a s tımem odletěl i Jakub Hromada, jenž nedohrál druhé předkolo s Riteriaiem (5:1). Bukurešť postoupila přes Bačku Topolu, v zřejmě nejbláznivějším zápase historie Evropské ligy i Ligy mistrů. Srbského soupeře dohrávajícího po dvou červenıch kartách s devíti hráči udolala 7:6 po penaltách.

Tımu v posledních dvou koronavirem ovlivněnıch zápasech vırazně pomohla efektivita Dennise Mana, dohromady nastřílel šest branek. „Jde o takovı ronaldovskı typ: levačka, hraje z křídla… Stojí pět milionu eur, což je polovina celého našeho tımu, společně s Florinelem Comanem jsou dokonce dražší než celı náš kádr,“ popisoval Hoftych s dovětkem, že hvězdě FCSB věnuje při přípravě speciální pozornost.

Liberečtí fanoušci mají stále v paměti nepovedenı zápas s jinım bukurešťskım celkem – Dinamem. Před 11 lety vyhráli v Rumunsku 2:0 (po kontumaci 3:0), ale U Nisy po kolapsu stejnım poměrem prohráli a po penaltách jejich cesta ve čtvrtém předkole Evropské ligy skončila. „Vůbec nevíme, co nás čeká za podmínky a věci spojené s karanténou. Bude to celé složité na psychiku. Pokusíme se hráče nachystat a postoupit,“ uzavřel trenér Slovanu.

FC Slovan Liberec Liberec Vše o klubu ZDE