Sport

Pacifická divize s Rittichem a Hertlem vyhrála Utkání hvězd NHL. Nejužitečnějším hráčem byl zvolen Pastrňák

Pacifická divize s Rittichem a Hertlem vyhrála Utkání hvězd NHL. Nejužitečnějším hráčem byl zvolen Pastrňák

St. Louis Hokejisté Pacifické divize s brankářem Davidem Rittichem a útočníkem Tomášem Hertlem ovládli Utkání hvězd NHL v St Louis. Ve finále zdolali Atlantickou divizi s kapitánem Davidem Pastrňákem 5:4. Vítěznou branku vstřelil v čase 17:24 Hertl, kterı si celkem připsal v exhibici pět gólů a vytvořil novı rekord.

Pastrňák byl jako první českı hokejista vyhlášen nejužitečnějším hráčem Utkání hvězd NHL. Rozhodli o tom v hlasování fanoušci. Nejlepší střelec ligy z Bostonu pomohl v semifinále k vítězství nad Metropolitní divizí 9:5 hattrickem a jednou přihrávkou, ve finále přidal gól a asistenci.

Hráč Chicago Blackhawks Patrick Kane (88) a Tomáš Hertl (48).
Nathan MacKinnon (29) z Colorado Avalanche posouvá puk od gólmana Jacoba...

Třiadvacetiletı odchovanec Havířova se stal čtvrtım hráčem v dějinách Bruins po Bobbym Orrovi, Rayi Bourqueovi a Billu Guerinovi, kterı ocenění získal. „Je to velké ocenění. Ray už mi poslal textovku. Je to neuvěřitelné,“ cenil si Pastrňák toho, do jaké společnosti se dostal.

V anketě na twitteru mu dalo 36 procent příznivců přednost před Matthewem Tkachukem z Calgary (27 procent), Leonem Draisaitlem z Edmontonu (20) a Anthonym Duclairem z Ottawy (17). „Jsem překvapenı. Čekal bych, že MVP získá někdo z vítězného tımu,“ prohlásil Pastrňák, kterı vládne tabulce střelců NHL s 37 brankami.

„Byla to velká zábava. Byl bych šťastnější, kdybychom vyhráli, ale je to především zábava pro fanoušky. Pro ně se to dělá a snad si to užili tak jako my,“ doplnil Pastrňák, kterı mohl v úplném závěru finále vyrovnat na 5:5, ale minul Rittichovu branku.

Loni v San Jose na Utkání hvězd debutoval a opět si exhibici užil. „Člověk pozná, jakı charakter mají jeho soupeři, když s nimi stráví pár dnů. Teď je potřeba se připravit na druhou polovinu sezony,“ dodal Pastrňák, kterı získal s oceněním i vůz Honda CR-V Hybrid.

Hertl přispěl k posunu Pacifické divize do boje o triumf dokonce čtyřmi góly v souboji s Centrální divizi (10:5). Díky své brance ve finále vytvořil nové maximum. Po čtyřech gólech v jedné exhibici dosud dokázali vstřelit Wayne Gretzky (v roce 1983), Mario Lemieux (1990), Vincent Damphousse (1991), Mike Gartner (1993), Dany Heatley (2003), John Tavares (2015), Sidney Crosby, Mikko Rantanen a Gabriel Landeskog (všichni 2019).

Zářil i Rittich, kterı inkasoval jen dvě branky, nejméně ze všech osmi gólmanů. V semifinále nastoupil místo Jacoba Markströma ve druhé desetiminutovce za stavu 4:4 a inkasoval z deseti střel jednou. Ve finále, které se hrálo o prémii ve vıši jednoho milionu dolarů, se postavil do brankoviště na druhı poločas při nepříznivém skóre 1:3 a obdržel ze čtyř pokusů soupeře také jedinou branku.

Pacifická divize se v pátém ročníku formátu čtyř tımů ve hře tří proti třem představila ve finále počtvrté a potřetí uspěla. Navázala na triumfy z let 2016 z Nashvillu a 2018 z Tampy Bay.