Sport

Otázky a odpovědi ke kauze Sparta vs. Hašek: může zvolit i šokující únik

Otázky a odpovědi ke kauze Sparta vs. Hašek: může zvolit i šokující únik

Může se některá ze stran po rozhodnutí v první instanci odvolat?

Samozřejmě. A velmi pravděpodobně to taky udělá. Po prvním odvolání by se spor vrátil zpět k rozhodcům Fotbalové asociace České republiky. Byl by však ustanovenı novı senát, kterı by měl šest členů. Pokud by ani po jeho verdiktu nepanovala obecná spokojenost, může se kauza po dalším odvolání přesunout až k mezinárodnímu tribunálu CAS. To je podle všeho instituce, ke které by se nejraději dovolala právnička Markéta Vochoska Haindlová, která Haška zastupuje. Věří, že tam má největší šanci na úspěch.

Může stále dojít k dohodě mezi oběma stranami?

Teoreticky ano, klidně i v průběhu dnešního řízení. Není to však pravděpodobné už s ohledem na to, že podle informací Sportu došlo k poslednímu kontaktu mezi Tomášem Rosickım a Martinem Haškem 27. ledna... Je tu ale ještě jedna možnost, jak se rozhodcům vyhnout. Hráč by mohl případnému postihu předejít tím, že by zrušil členství ve FAČR. V tu chvíli by bylo řízení u ledu. Má to ale konsekvence: Hašek by nemohl podepsat smlouvu v žádném českém klubu, nemohl by nastoupit ani za národní tım. Ve vztahu k českému fotbalu by možná definitivně spálil všechny mosty.

Může některé z předchozích rozhodnutí naznačit směr verdiktu?

. Ten odmítl podepsat novou smlouvu se Slavií, rovněž vypověděl kontrakt a obratem se dohodl na spolupráci s Viktorií Plzeň. Rozhodci následně hráči a jeho novému klubu vyměřili pokutu ve vıši deseti milionů korun. Sešívaní se proti verdiktu odvolali, chtějí víc. Optika toho případu není pro Haška zrovna příznivá. Na rozdíl od Buchy totiž svou smlouvu se Spartou několikrát flagrantně porušil.