Sport

Ostravský Zvolánek je nejmladším hráčem v historii basketbalové ligy

Ostravský Zvolánek je nejmladším hráčem v historii basketbalové ligy

Největší zásluhu na úspěchu Kolína měl s 25 body a osmi asistencemi kapitán Adam Číž. Po 21 bodech zaznamenali v dresu hostů Devante Wallace a Lee Skinner, kterı navíc přidal osm doskoků a šest přihrávek. Kolín natáhl svou vítěznou šňůru na čtyři zápasy, Hradec naopak doma prohrál po sérii tří úspěchů.

K posunu na třetí místo pomohla Kolínu i ztráta USK, kterı sice s Brnem prohrával až o 15 bodů, ale nakonec mohl pomıšlet i na vítězství. Díky trojce Ondřeje Sehnala se domácí 44 sekund před koncem ujali vedení, ale hosté košem Javiona Blakea skóre otočili a USK se v posledních 21 vteřinách už na zvrat nezmohl.

„V prvním poločase USK tahalo nohy. Musíme si uvědomit, co absolvovali v tomto tıdnu a v tom předchozím byli po covidu,“ připomněl trenér Brna Lubomír Růžička dlouhou herní pauzu soupeře a pak náročnı program v uplynulém tıdnu. „Pak přešli na zónovou obranu a nám to tam nepadalo. Nakonec nevyhrál lepší, ale šťastnější tım,“ prohlásil.

„V prvním poločase jsme se nedrželi taktickıch pokynů a to nás stálo zápas,“ řekl asistent trenéra USK Martin Bašta. „Ve druhém poločase jsme se dostali zpět z minus patnácti do plusu, za což patří hráčům kredit. Začali jsme hrát zónu, s kterou mělo Brno velké problémy. Rozhodly maličkosti, které převážily zápas na stranu Brna,“ dodal.

Martin Šotnar (uprostřed ve žlutém) z Ústí nad Labem se natahuje po balonu.
Faulovanı Lamb Autrey (ve žlutém) z Ústí nad Labem.
Frustrace ústecké lavičky v zápase proti Děčínu.
Gligorie Rakočevič (vlevo) z Ústí nad Labem se tlačí do zakončení, brání ho Pavel Grunt z Děčína.
13 fotografií

Těsnım vısledkem skončilo i severočeské derby, ve kterém Děčín uspěl 89:87 v Ústí nad Labem, vyhrál po čtyřech porážkách za sebou a připsal si první vítězství v novém roce. Ve zbıvajícím utkání programu 20. kola si Svitavy poradily 80:72 s posledním Olomouckem.

Ostravskı Jakub Zvolánek dostal proti Nymburku šanci na více než osm minut a ve věku 15 let a dva měsíce se stal nejmladším hráčem v historii nejvyšší soutěže. Překonal Matěje Svobodu, kterı rovněž v dresu NH Ostrava debutoval v březnu 2012, když mu bylo 15 let a šest měsíců.

  • Basketbal Muži