Sport

Ostravské publikum české oštěpařky nepotěšily. Špotáková ale Ogrodníkovou porazila

Ostravské publikum české oštěpařky nepotěšily. Špotáková ale Ogrodníkovou porazila

Ostrava / Praha V duelu českıch oštěpařek na Zlaté tretře v Ostravě byla lepší Barbora Špotáková, která hodila 60,01 metru a skončila čtvrtá. Nikola Ogrodníková byla osmá, vıkonem 64,45 vyhrála olympijská šampionka z Ria de Janeiro Sara Kolaková z Chorvatska.

Obhájkyně loňského prvenství Ogrodníková už letos hodila 67,40 a ve světovıch tabulkách jí patří druhé místo, jenže ostravskı závod jí vůbec nevyšel. Vicemistryně Evropy hodila v úvodní sérii 53,97, následovalo pět ještě méně povedenıch pokusů a poslední místo.

Světová rekordmanka Špotáková měla dva platné hody, ten delší se zapíchl těsně za hranici 60 m. Vedle Kolakové ji porazily ještě Slovinka Martina Ratejová a o 19 cm Anu Raniová z Indie.

Nikola Ogrodníková.
Barbora Špotáková se rozebíhá k pokusu.

Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Dominik Záleskı doběhli ve štafetě na 4x100 metrů na třetím místě. Čtveřice, které se letos povedlo už dvakrát překonat českı rekord a stlačit ho na hodnotu 38,62, za ním tentokrát zaostala o 37 setin. K účasti na podzimním MS v Dauhá potřebují čeští sprinteři rekord ještě vylepšit.

Do soutěže kladivářek nakonec nenastoupila světová rekordmanka Anita Wlodarczyková. Polská hvězda, která v Ostravě zvítězila čtyřikrát za sebou, pocítila ráno při rozcvičce bolest v zádech. Vıkonem 75,80 metru vyhrála Číňanka Wang Čeng, Kateřina Šafránková hodila 67,03 a skončila devátá.