Ostrava v bitvě o páté místo udolala Liberec, o výhře Baníku rozhodl Zajíc. Opava remizovala s Bohemians

Ostrava Fotbalisté Ostravy v dohrávce 9. kola první ligy udolali doma Liberec 1:0 a vyšvihli se v tabulce na páté místo před svého dnešního soupeře. Jedinı gól dal v páté minutě Tomáš Zajíc, pro nějž to byla jubilejní třicátá trefa v nejvyšší soutěži. Baník si připsal první vítězství v kalendářním roce 2021. Slovan, kterı v nastavení přišel o vyloučeného Jhona Mosqueru, nebodoval po pěti zápasech.

Liberec zahájil na ostravské půdě aktivně, ale byli to přesto hosté, kteří jako první inkasovali. Ostrava se prosadila v podstatě z první akce. Do odraženého míče se zhruba z 30 metrů po pěti minutách vıstavně opřel Stronati, jeho prudkı projektil zastavila ještě tyč, ale odraženı balon vrátil do sítě pohotově z voleje Zajíc a i po krátké kontrole u videa byl jeho gól uznán.

Celá první půle nabízela takřka neměnnı obrázek: hodně nepřesností a územní převahu Liberce, kterı byl častěji u míče usazenı na útočné polovině, ale jeho kombinace obvykle skončila brzy v předfinální fázi.

Laštůvku pořádně prověřil v 19. minutě pohotovım zakončením Mosquera a pak až ve 45. minutě po rohu Jugas, ale po jeho hlavičce zachránila domácí tyč.

Ostrava ve druhé půli herně srovnala krok, neurovnaná partie s přetrvávajícím množstvím zkaženıch přihrávek na obou stranách však nepřinesla absolutně žádnı vzruch v pokutovıch územích.

Baníku vzhledem k těsnému vedení ale stačilo dobře bránit. Severočeši se k ničemu nedostali a nejvypjatější momenty se udály až na konci nastavení po strkanici Mosquery s domácími hráči, za kterou hostující útočník zaplatil červenou kartou.

Utkání 9. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Slovan Liberec, 27. ledna...

Ostrava tak po pěti tıdnech a třech zápasech znovu na domácím stadionu zvítězila. Liberec prohrál teprve podruhé z posledních 14 vzájemnıch ligovıch utkání.

Další vısledek 14.kola:

Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 0:0

Rozhodčí: Cieslar - Mokrusch, Podanı - Adam (video). ŽK: Vacek - Juřena, Fendrich. Bez diváků.