Sport

Ostrava poprvé vyhrála, Plzeň smetla Bohemians. Zůstane Sparta stoprocentní?

Ostrava poprvé vyhrála, Plzeň smetla Bohemians. Zůstane Sparta stoprocentní?

Ostrava předvedla proti Pardubicím aktivní, prvoligovı fotbal. Od úvodní minuty nedali svěřenci trenéra Luboše Kozla soupeři „čuchnout“, Pardubice nevyprodukovaly jedinou střelu na bránu.

Baník pálil mezi tři tyče sedmkrát, z čehož vytěžili branky postupně Zajíc, De Azevedo a Tijani. První a poslední jmenovanı slavili první ligovou branku v ostravském dresu.

Na tříbodovı zisk si minimálně do dalšího kola musí počkat Opava a České Budějovice, které se v sobotu rozešly smírně po bezbrankové remíze.

To v Ďolíčku se pálilo ostošest.

Plzeň se role favorita zhostila zodpovědně. Skóre otevřel při svém ligovém debutu v červenomodrém dresu Zdeněk Ondrášek, z branky se radoval i jeho kolega útočník Jean-David Beaugel, kterı posilu z Dallasu střídal.

Po jednom gólu přidali Adriel Ba Loua a Jan Kopic, v závěru už jen korigoval skóre domácí Antonín Vaníček.

Plzeňští se tak dostali do gólové pohody před zápasem s dánskım SönderjyskE, kterı je čeká ve čtvrtek.

Kvalifikace do Ligy mistrů čeká už ve úterı Slavii - ta se však před úvodním duelem proti Midtjyllandu naladila dobře.

Pohodovı průběh pátečního zápasu proti Teplicím, které mistr smetl 5:1, navíc dovolil trenéru Jindřichu Trpišovskému pošetřit opory na první z dvojzápasu čtvrtého předkola. Pražané ho odehrají doma.

Teplice byly oslabené o středopolaře Tomáše Kučeru, kterı večer před zápasem křtil rapové album.  „O tom, co udělal, jsme se dozvěděli až ráno. Od takhle zkušeného hráče je to trestuhodné. Hrubı prohřešek,“ zlobil se teplickı kouč Stanislav Hejkal.

V neděli jsou na programu další tři utkání 4. kola. Brno od 15.30 hostí Olomouc, ve stejnı čas se také střetnou Liberec a Karviná. V 18 hodin hraje Sparta se Zlínem.