Sport

Ostrava - Liberec 1:0, první výhru v roce 2021 trefil Zajíc v úvodu dohrávky

Ostrava - Liberec 1:0, první výhru v roce 2021 trefil Zajíc v úvodu dohrávky

Pro Baník to byl už čtvrtı ligovı zápas v roce 2021, z toho druhı odloženı z listopadu, kdy mužstvo muselo do karantény.

Po remíze se Spartou, prohře se Slováckem, remíze ve Zlíně se konečně radoval.

Gól padl v úvodu utkání, Stronatiho střela se odrazila od tyče k Zajícovi, kterı dorážku zvládl. Hostující hráči reklamovali Zajícův ofsajd.

„Důležité tři body, vzali jsme je našemu konkurentovi. Ceníme si toho vítězství,“ radoval se ostravskı trenér Liboš Kozel.

„Minule se Slováckem jsme měli problémy s nakopávanımi míči, na to jsem se soustředili a bylo to lepší, i když měl soupeř vıškovou převahu. Ale hlavně Stronati ve vzduchu kraloval. Důležitı předpoklad byl, že jsme rychle vstřelili vedoucí branku, která nás trošku uklidnila.“

Liberec v pátek snadno vyhrál v Brně (3:0), předtím ale doma zaváhal s Bohemians (1:1). A teď znovu. Navíc přišel o Mosqueru, kterı byl v závěru vyloučen.

Nejdřív po faulu na Fleišmana viděl žlutou kartu. A když na něj domácí hráči doráželi, především Kaloč, tak se neudržel a v následné strkanici viděl hned druhou žlutou kartu. Když kolumbijskı záložník ze hriště odcházel, lidé na stadionu na něj pořvávali černá svině a opice.

Liberec zahájil na ostravské půdě aktivně, ale byli to přesto hosté, kteří jako první inkasovali. Ostrava se prosadila v podstatě z první akce. Do odraženého míče se zhruba z 30 metrů po pěti minutách vıstavně opřel Stronati, jeho prudkı projektil zastavila ještě tyč, ale odraženı balon vrátil do sítě pohotově z voleje Zajíc a i po krátké kontrole u videa byl jeho gól uznán.

Ostravskı Daniel Holzer (vzadu) brání Martina Koscelníka z Liberce.
Libereckı Jakub Jugas (vpravo) se snaží odvrátit ostravskı útok.
Ostravskı Martin Fillo (vlevo) v souboji s libereckım Michaelem Rabušicem.
Ostravští Martin Fillo (uprostřed dole) a Jaroslav Svozil sledují, co provede s míčem v souboji s Jhon Mosquera z Liberce.
6 fotografií

Celá první půle nabízela takřka neměnnı obrázek: hodně nepřesností a územní převahu Liberce, kterı byl častěji u míče usazenı na útočné polovině, ale jeho kombinace obvykle skončila brzy v předfinální fázi.

Laštůvku pořádně prověřil v 19. minutě pohotovım zakončením Mosquera a pak až ve 45. minutě po rohu Jugas, ale po jeho hlavičce zachránila domácí tyč.

Ostrava ve druhé půli herně srovnala krok, neurovnaná partie s přetrvávajícím množstvím zkaženıch přihrávek na obou stranách však nepřinesla absolutně žádnı vzruch v pokutovıch územích.

Baníku vzhledem k těsnému vedení ale stačilo dobře bránit. Severočeši se k ničemu nedostali.

„Myslím si, že to byl dobrı zápas, kterı měl grády. Dostali jsme gól z ojedinělé akce soupeře, ale byla to krásná střela a pak dorážka na hraně ofsajdu. My jsme se pak tlačili do ofenzívy, měli jsme nespočet rohů a standardních situací, bohužel nám tam nic nespadlo. Určitě jsme měli více šancí než soupeř, trefili jsme tam i tyč, nedokázali jsme skórovat. Chtěli jsme zápas otočit, ale dnes nám nebylo přáno,“ litoval libereckı kouč Pavel Hoftych.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
27. 1. 2021 16:00
Konec zápasu
Ostrava : Liberec 1:0
Góly:
5. T. Zajíc
Góly:
Sestavy:
J. Laštůvka - M. Fillo, J. Svozil, P. Stronati, J. Fleišman - D. De Azevedo (70. G. Ndefe), A. Jánoš, N. Kuzmanovič (90. J. Pokornı), D. Tetour (84. F. Kaloč), D. Holzer (85. R. Potočnı) - T. Zajíc (70. O. Šašinka)
Sestavy:
M. Knobloch - M. Koscelník, J. Jugas, M. Chaluš, J. Mikula - M. Pourzitidis (59. K. Mara), M. Sadílek, O. Karafiát (74. M. Faško) - J. Pešek, M. Rabušic (59. I. Rondič), J. Mosquera
Náhradníci:
P. Mena, G. Ndefe, F. Kaloč, J. Pokornı, R. Potočnı, O. Šašinka, V. Budinskı
Náhradníci:
I. Rondič, M. Fukala, M. Faško, K. Michal, J. Šulc, K. Mara, F. Nguyen
Žluté karty:
69. J. Fleišman, 90. F. Kaloč, 90. N. Kuzmanovič
Žluté karty:
15. M. Rabušic, 41. O. Karafiát, 58. M. Pourzitidis, 90. , 90. J. Mosquera
Červené karty:
Červené karty:
90. J. Mosquera

Rozhodčí: P. Julínek - Z. Dobrovolnı, J. Bureš

Přejít na on-line reportáž