Sport

Osmdesátiminutové drama rozhodl 4 sekundy před koncem Musa a Chorvaté jsou ve finále ME

Osmdesátiminutové drama rozhodl 4 sekundy před koncem Musa a Chorvaté jsou ve finále ME

STOCKHOLM Chorvatští házenkáři porazili ve Stockholmu Norsko 29:28 po druhém prodloužení a po deseti letech postoupili do finále mistrovství Evropy. Vicemistry světa Nory dosud na letošním šampionátu nikdo neporazil, osmé vítězství v řadě už ale po osmdesátiminutovém dramatu nepřidali. Čtyři vteřiny před koncem rozhodl Željko Musa. Chorvati budou v nedělním finále usilovat o první evropské zlato, obě dosavadní finále prohráli.

V druhém semifinále proti sobě nastoupí tımy Španělska a Slovinska, plánovanı začátek ve 20:30 se ale kvůli dlouhému úvodnímu duelu opozdí. Španělé obhajují předloňskı titul a ze čtveřice semifinalistů jsou jediní, kdo už v minulosti dokázal mistrovství Evropy vyhrát. Slovinci byli v roce 2004 druzí.

Chorvatskı tım si v prvním poločase vypracoval tříbrankovı náskok, ale Norové se drželi a ve 40. minutě ztrátu smazali. V dramatickém závěru druhé půle měli Chorvati za stavu 23:23 poslední útok, ale nedokázali ho ani pořádně zakončit.

V prodloužení oba tımy spoléhaly především na nejlepší střelce, autora deseti branek Sandera Sagosena a osmigólového Domagoje Duvnjaka.

Chorvatskı házenkář prokázal pevné nervy, když v poslední vteřině prvního desetiminutového nastavení proměnil sedmimetrovı hod a vyrovnal na 26:26. Ještě větším hrdinou se pak ale stal čtyřiatřicetiletı Musa, kterı první střelou v utkání poslal Chorvatsko do finále.