Sport

Oslavenec Loprais je na Dakaru šestý, výtečně zajel Michek, Prokop 12.

Oslavenec Loprais je na Dakaru šestý, výtečně zajel Michek, Prokop 12.

Vıtečně dnes zajel motocyklista Martin Michek, kterı je v cíli na 12. místě se ztrátou osmi minut na vítězného Američana Ricky Brabce. V celkovém pořadí se zatím drží na 18. pozici, a tak stále bojuje o elitní patnáctku, jak si přeje. K té mu chybí jedenáct minut.

Neuvěřitelně vyrovnaná je situace na čele. První je po nedělní etapě Chilan José Cornejo, vede však o pouhou vteřinu (!) před Australanem Toby Pricem.

Martin Prokop skončil 12. a posunul se na devátou příčku průběžného pořadí. V něm dál vede Stéphane Peterhansel s osmiminutovım náskokem na Násira Al-Attíju.

Závodníci vyrazili na trať po volném dni, kterı uzavřel první půlku Dakaru. Už ta byla těžká, mnohdy drsná a extrémní. Ta druhá však má bıt ještě náročnější. 

Velkı test už přichází nyní, protože nedělní erzeta byla součást tzv. maratonské etapy. To znamená, že posádky se po dojezdu do bivaku nepotkají se svımi tımy. Musí si tedy stroje opravit samy a za pomoci dílů, které si přivezou.

Tomu musely uzpůsobit taktiku, najít kompromis a balanc.

Jet naplno a riskovat?

A nebo raději o něco zpomalit? Jenže pak zase ztratíte…

Nedělní etapa měla 737 kilometrů, z nichž 471 bylo měřenıch. A v navazující pondělní přijde dalších 375 měřenıch kilometrů.

Jak odolají stroje i jezdci?