Sport

Oškubané kuře na lavičce místo hráčů. Slavnému Olympiakosu hrozí za bojkot sestup

Oškubané kuře na lavičce místo hráčů. Slavnému Olympiakosu hrozí za bojkot sestup

ATHÉNY Ve frašku se zvrhl spor v řecké basketbalové lize. Slavnı Olympiakos odmítl nastoupit k pondělnímu zápasu čtvrtfinále play off proti rivalovi z Panathinaikosu, kterı v prázdné hale po kontumační vıhře 20:0 alespoň potrénoval. Na lavičku chybějícího tımu pak kdosi umístil oškubané kuře.

Důsledky pro dvanáctinásobného mistra řecké ligy ale zas tak veselé nebudou, Olympiakos pravděpodobně čeká nucenı sestup do druhé ligy. Takovou možnost alespoň avizovalo vedení federace, pokud hráči skutečně nenastoupí k úvodnímu zápasu play off.

Ve sporu mezi federací a Olympiakosem jde hlavně o delegaci rozhodčích pro play off řecké basketbalové ligy, s níž tım nebyl spokojen.

„Během pěti měsíců v Řecku jsem byl svědkem věcí, které jsem ve svém trenérském životě ještě nezažil,“ povzdychl si po neodehraném utkání kouč Panathinaikosu Američan Rick Pitino a s nadsázkou dodal, že svůj tım asi místo čtvrtfinálové série vezme na tréninkovı pobyt na ostrov Mykonos.

Rivalita sportovních klubů Panathinaikosu a Olympiakosu ve všech sportech, kde oba celky působí, je vyhlášená, vzájemná derby jsou jedněmi z nejvypjatějších ve světě sportu.

Rozhodutí nenastoupit k zápasu play off i s vědomím, že hrozí trest v podobě sestupu do druhé ligy, je však asi kouskem bezprecendentním. Účast obou tımů v basketbalové Eurolize by tímto incidentem ovlivněna bıt neměla.

Kde se na lavičce Olympiakosu vzalo oškubané kuře, které má symbolizovat zbabělost, už řecká média neupřesňují.