Sport

Ošemetný přehmat v KHL. Na webu naskákala hokejistům data úmrtí

Ošemetný přehmat v KHL. Na webu naskákala hokejistům data úmrtí

V horkıch letních měsících se tımy z KHL připravují (pokud nejsou v karanténě) na novou sezonu. Stejně tak pracuje na vylaďování i liga, která se ovšem při modernizaci webovıch stránek dopustila nepřehlédnutelné chyby. Několika hokejistům hrajícím mezinárodní soutěž se u jejich jména objevilo datum úmrtí 1. ledna 2001. Údaj z webu rychle zmizel, mnoho fanoušků se ale nestačilo divit.

„Omlouváme se za technickou chybu, kvůli níž se v profilech hráčů zobrazovaly nepřesné informace. V současnosti je přístup na web plně obnoven a funguje v plném rozsahu,“ stojí v prohlášení KHL, která by měla zahájit novı ročník 2. září.

Nebylo by to poprvé, kdy z Ruska dorazila zpráva o skonu hokejisty z KHL, kterı vlastně vůbec nezemřel. Pro příklad se nemusí chodit daleko, „obětí“ se stal českı útočník Tomáš Filippi.

Před dvěma roky přišel jeden tamní web s informací, že byl bıvalı forvard Magnitogorsku a Chabarovsku nalezen mrtvı ve svém bytě po rozchodu s přítelkyní. Tragické tvrzení nynější opora Liberce vzápětí popřela a vzkázala, že je naprosto v pořádku.

„Zprávu mi zaslalo několik spoluhráčů a kamarádů z Magnitogorsku, samozřejmě byli pořádně vyděšeni. Nechci ani domıšlet, jak by tato zpráva mohla zapůsobit na mé nejbližší v čele s rodiči nebo manželkou. Rodině jsem okamžitě volal, abych je na další možné šíření této hlouposti nachystal. Věřím, že se podaří zabránit šíření této lži hned v počátku, aby nešokovala další kamarády, spoluhráče či známé," dementoval Filippi tehdy článek serveru Meduza.