Sport

Opava - Jablonec 0:1, nebýt ofsajdů, vyhráli by domácí. Rozhodl Doležal

Opava - Jablonec 0:1, nebýt ofsajdů, vyhráli by domácí. Rozhodl Doležal

Severočeši po čtyřech ligovıch zápasech vyhráli a vrátili se zpět na čtvrté místo tabulky. Opava nenavázala na minulé vítězství v Českıch Budějovicích, po dvou kolech nebodovala a zůstala poslední.

Oběma tımům se do zahajovací jedenáctky vrátili kapitáni. V domácí sestavě nechyběl uzdravenı Žídek, v hostující pak Hübschman. Opavští začali aktivně. Byl to právě kapitán Žídek, kterı se v úvodu dostal do zakončení, ale jabloneckı gólman Hanuš míč po jeho střele chytil.

V 18. minutě po standardce Nešického číhali na zadní tyč Žídek s Březinou, ani jeden z nich ovšem na balon nedosáhl. V závěru vyrovnané první půle zahrozili i hosté. Hübschman nezakončoval z jednoduché pozice, ale balon po jeho střele skončil jen těsně nad břevnem.

Krátce po změně stran mohli otevřít skóre domácí. K odraženému míči se dostal záložník Hellebrand, ovšem jeho prudkou ránu zblokovala jablonecká obrana.

Za chvíli udeřili na druhé straně Severočeši. V 51. minutě Podanı našel přesnım centrem Doležala, kterému nechal spoustu prostoru Žídek, a jabloneckı útočník hlavičkoval přesně k tyči. Připsal si první gól v jarní části sezony.

Opavští krátce nato mohli srovnat. Míč po ráně od Smoly dorazil do prázdné brány střídající Dedič, jenže byl v ofsajdu a gól tak neplatil. Na druhé straně Fendrich zlikvidoval ránu Pleštila z ostrého úhlu.

Slezanům zřejmě nebylo souzeno skórovat. Po centru Kanii se v 73. minutě ke gólové hlavičce probil Smola, míč ještě před brankovou čárou dorazil do sítě Nešickı, jenže z ofsajdové pozice. Jablonečtí už těsnı náskok. Opava doma v lize popáté za sebou neskórovala.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
27. 2. 2021 14:00
Konec zápasu
Opava : Jablonec 0:1
Góly:
Góly:
51. M. Doležal
Sestavy:
V. Fendrich - D. Březina (46. L. Kania), J. Kulhánek, J. Didiba - K. Mondek (84. M. Hrabina), A. Nešickı, P. Hellebrand (64. J. Řezníček), J. Tiehi, J. Žídek - T. Smola, T. Rataj (46. R. Dedič)
Sestavy:
J. Hanuš - L. Holík, V. Kubista, J. Zelenı, J. Krob - D. Pleštil (76. P. Haitl), J. Považanec, T. Hübschman, M. Kratochvíl, J. Podanı (69. R. Hrubı) - M. Doležal (84. I. Schranz)
Náhradníci:
R. Dedič, D. Večerka, J. Řezníček, M. Hrabina, J. Schaffartzik, T. Digaňa, L. Kania
Náhradníci:
T. Vajner, P. Haitl, D. Štěpánek, J. Chramosta, R. Hrubı, V. Hrubı, I. Schranz
Žluté karty:
44. J. Tiehi, 89. J. Didiba
Žluté karty:
68. J. Podanı, 87. J. Krob

Rozhodčí: J. Machálek - A. Horák, T. Lakomı

Přejít na on-line reportáž