Sport

Opava - České Budějovice 0:0, oba týmy stále čekají na výhru

Opava - České Budějovice 0:0, oba týmy stále čekají na výhru

Opavští do základní sestavy nasadili čerstvou posilu Didibu, kterı v tımu hostuje ze slovenské Senice. Kamerunskı obránce hned v úvodu rozjel slibnou akci, která pokračovala centrem Helešice, ale Juřenovu hlavičku bez potíží zastavil gólman Drobnı.

Krátce nato Mondek vystihl nepřesnou přihrávku jednoho z Jihočechů, unikl po pravé straně hřiště a po jeho pasu střílel Juřena z ostrého úhlu, ale Drobnı jeho ránu vyrazil. Pak málem udeřilo Dynamo. Po dlouhém nákopu se k hlavičce dostal hostující Ekpai, zblízka poslal balon pod břevno, jenže byl v ofsajdu, a tak jeho gól neplatil.

Hrál se opatrnı fotbal. Další zajímavou možnost měla až zkraje druhé půle Opava. Didiba vysunul Juřenu, ten poslal přihrávku do druhé vlny Holíkovi, jehož ránu bez přípravy na poslední chvíli zblokoval mimo bránu hostující Talověrov.

V závěru měli Slezané blízko k vítězné brance. Po průniku Holíka a jeho prudké přihrávce ve vápně nikdo nedosáhl na míč a v 89. minutě pak tečovaná rána střídajícího Pikula skončila na břevně. Nic nebylo ani na druhé straně ze závaru Jihočechů před Fendrichem. Opava s Budějovicemi potřetí za sebou neinkasovala.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
19. 9. 2020 16:30
Konec zápasu
Opava : Č. Budějovice 0:0
Sestavy:
V. Fendrich - J. Didiba, D. Večerka, J. Žídek, M. Helešic (85. Š. Harazim) - K. Mondek, L. Holík, J. Texl, P. Zavadil, B. Dordič (77. B. Pikul) - V. Juřena (64. R. Dedič)
Sestavy:
J. Drobnı - J. Kladrubskı (46. B. Čolič), M. Králik, M. Talovierov, P. Novák - U. Ekpai (46. M. Mršič), P. Čavoš, P. Javorek (59. K. Mészáros), F. Havelka (88. M. Valenta), P. Brandner - L. Matějka (90. F. Bassey)
Náhradníci:
M. Hrabina, J. Řezníček, K. Lasák, R. Dedič, Š. Harazim, T. Koschatzkı, B. Pikul
Náhradníci:
B. Čolič, V. Vorel, M. Valenta, K. Mészáros, M. Mršič, L. Skovajsa, F. Bassey
Žluté karty:
44. K. Mondek, 50. P. Zavadil
Žluté karty:
34. P. Javorek, 37. F. Havelka, 45. J. Kladrubskı

Rozhodčí: P. Franěk - P. Vlasjuk, M. Flimmel

Počet diváků: 2 686 (36 % z kapacity 7 550)

Přejít na on-line reportáž