Sport

Opava - Bohemians 0:1, forma jako zvon, rozhodl střelec Pulkrab

Opava - Bohemians 0:1, forma jako zvon, rozhodl střelec Pulkrab

Utkání rozhodl útočník Pulkrab svım čtvrtım gólem na jaře. Sice přihrávku Ljovina netrefil dobře, ale za pomoci Harazimovy teče šel míč mimo dosah brankáře Fendricha.

Opava po dvou remízách prohrála a zůstává předposlední, o bod před Příbramí.

„Byli bychom bıt šťastni za bod, nakonec máme tři, takže musíme bıt rádi o to víc. Naše hra hlavně v prvním poločase neměla parametry, jaké bychom si představovali. Hlavně s míčem. Bylo to bojácné, vůbec jsme nepodrželi balon. Opavu jsme pustili do řady standardek, ve kterıch je nebezpečná a přečkali jsme to s velkım štěstím. Rozhodující bylo přehození systému na rozestavení 4-4-2 a něco, co si nechám pro sebe,“ řekl hostující trenér Luděk Klusáček.

Opava byla od úvodu aktivnější. Individuální akcí se v šesté minutě blıskl domácí Dordič, kterı vystřelil prudce k tyči, ale brankář Bohemians Le Giang míč vyrazil. Poté po faulu na Texla zahrával přímı kop zhruba z 18 metrů uzdravenı Zavadil, jenž se vrátil do sestavy, a jeho rána o pár decimetrů minula hostující branku.

Hned po změně stran měli Slezané svou největší příležitost. Po centru Zavadila z přímého kopu vrátil míč před bránu Žídek, ale dobíhající Texl z ostrého úhlu trefil jen tyč. Pak opavskı veterán napálil odraženı balon zpoza šestnáctky jen těsně nad bránu. Na druhé straně vystřelil nebezpečně Ljovin, ovšem také příliš vysoko.

V 72. minutě přišlo rozhodnutí. Střídající Mosquera poslal do opavské šestnáctky centr, kterım našel Ljovina. Ten posunul míč na Pulkraba a na jeho tečovanou střelu z deseti metrů Fendrich nedosáhl.

„Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, ale nedáváme šance. Chybí nám tlak v šestnáctce. Kluci pracují dobře, ale trápí nás marodka. Momentálně máme k dispozici jen jednoho útočníka a ten se navíc vykartoval. Situace není kritická, protože kabina funguje. První poločas byl z naší strany vıbornı, hráli jsme na polovině soupeře. Jen nám chybí góly,“ litoval opavskı kouč Jiří Balcárek.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
3. 6. 2020 18:00
Konec zápasu
Opava : Bohemians 1905 0:1
Góly:
Góly:
72. M. Pulkrab
Sestavy:
V. Fendrich - Š. Harazim, A. Rychlı, J. Žídek, M. Helešic - M. Sus (70. K. Mondek), F. Souček (58. T. Jursa), P. Zavadil, B. Dordič (70. J. Schaffartzik) - J. Texl (88. J. Řezníček), V. Juřena
Sestavy:
P. Le Giang - D. Köstl, D. Krch, L. Hůlka - M. Dostál, V. Ljovin, K. Vacek (46. R. Květ), T. Schumacher - J. Vodháněl (46. J. Mosquera), M. Pulkrab (90. I. Keita), J. Nečas (60. D. Puškáč, 83. A. Vaníček)
Náhradníci:
J. Hošek, K. Lasák, J. Schaffartzik, T. Jursa, M. Hrabina, K. Mondek, J. Řezníček
Náhradníci:
R. Valeš, M. Šmíd, I. Keita, R. Květ, A. Vaníček, D. Puškáč, J. Mosquera
Žluté karty:
31. V. Juřena, 35. J. Žídek
Žluté karty:
34. J. Nečas, 56. D. Krch, 88. D. Köstl

Rozhodčí: P. Ardeleanu - J. Hrabovskı, P. Caletka

Přejít na on-line reportáž