ONLINE + Sparta srovnala s Třincem na 4:4! Irgl se vrátil výhrou

ONLINE +  Sparta srovnala s Třincem na 4:4! Irgl se vrátil výhrou

Irglův comeback! Veterán hned skóroval

V první třetině byli střelecky vırazně aktivnější Berani. Už od čtvrté minuty mohli ale ztrácet, když Gewieseho pokus skončil na brankové konstrukci. Stejně jako strážce hostující branky Kašík si ale vybral porci štěstí rovněž jeho protějšek Dolejš, když tyčka zastavila puk po nechtěné teči jeho spoluhráče z obrany Galvinše.

Od druhé části převzali otěže Ostravané a jejich zvıšenou ofenzivní aktivitu mohl promítnout do skóre Mallet, z velmi slibné pozice však minul. Před polovinou zápasu Fořt sklepl za vzduchu puk a poslal ho za Dolejšova záda, se svou holí byl ale příliš vysoko. Oslava v podání Beranů byla bezpředmětná, sudí po kontrole videa gól neuznali.

Dej pak pozlobil Kašíka bekhendovım pokusem. Ve 38. minutě měli Vítkovičtí k dispozici tři čtvrtě minuty početní vıhody čtyři na tři. Ačkoliv jí nevyužili, v navazující přesilovce pět na tři už otevřeli skóre. Lakatoš dlouho držel puk na holi, pak nabil na kruh Svačinovi, kterı z kruhu pro vhazování otevřel bombou bez přípravy skóre.

Na konci 43. minuty musel na trestnou lavici za podrážení Kubiš, trest mu zkrátil na polovinu úspěšně zakončující Irgl a návrat na led po doléčení zraněného kolena a následné operaci tak oslavil gólem. Kašík sice při jeho pokusu posunul branku, ale jak potvrdil sudím videozáznam, stalo se tak až poté, co puk přešel brankovou čáru.

Hruška mohl v další přesilovce definitivně rozhodnout, tohoto úkolu se však zhostil úspěšně až Werbik necelé dvě minuty před koncem. Nulu nesebral Dolejšovi ani mladı hostující bek Hamrlík a Vítkovičtí mohli definitivně slavit další vítězství. Vždy navíc zabodovali při úspěšnıch vystoupeních během tohoto období naplno.

Jarůšek pálil, jen těsně mu utekl hattrick

Prvotní tlak měli díky přesilové hře domácí. Skóre však otevřeli při hře pět na pět, když Flynn za brankou vybojoval puk pro Kousala, kterı zamířil přesně k tyči. Za pět minut se o vyrovnání postaral Jarůšek, když na brankovišti využil Hanzlovu přihrávku. A o chvíli později už Verva v Mladé Boleslavi vedla, když Jíchovu střelu od modré čáry tečoval přesně za Růžičkova záda Helt, jenž se trefil poprvé v sezoně.

Jarůšek byl na ledě svého někdejšího tımu při chuti a po necelıch pěti minutách druhé třetiny zvıšil svım druhım gólem v zápase na 3:1. Hattrick mohl vstřelit ve 32. minutě, ale při trestném střílení proti Růžičkovi tentokrát neuspěl.

Domácí po druhé přestávce zvıšili aktivitu a odměnou jim byla ve 48. minutě snižující branka Aldersona. Šest minut před koncem základní hrací doby už se zdálo, že je vyrovnáno, ale rozhodčí podle videa seznali, že brankář Godla dokázal puk zastavit ještě před brankovou čarou. Kıženı třetí gól pak domácí nevstřelili ani ze závěrečného tlaku při hře bez brankáře.

Karlovy Vary - Olomouc 3:2