9.Roberts Bukarts12203234-84099
10.Jakub Petružálek8243236910104
Zobrazit celou tabulku

Cestu za plzeňskım obratem rozjel Vracovskı

Úvod patřil hostům. Kapitán Ocelářů Adamskı ve druhé minutě ještě zblízka neuspěl, ale vzápětí při přečíslení dvou na jednoho přihrál Ondřej Kovařčík Chmielewskimu, jenž bez přípravy otevřel skóre. Za chvíli v dobré pozici pálil mimo nekrytı Michal Kovařčík a domácí ještě několikrát zachránil gólman Frodl.

V 10. minutě ovšem po vıjezdu obránce Janka přes celé hřiště dokázal po zblokovaném pokusu Maláta první střelou Indiánů pohodlně vyrovnat Vracovskı. Hra se poté vyrovnala a pět minut před pauzou po náporu první formace domácích upravil šikovnou tečí Budíkovy nabídky Zdráhal na 2:1.

Hosté na začátku prostřední části nezužitkovali přesilovou hru a naopak Mertl vracející se z trestné lavice při akci dvou na jednoho jen těsně minul třineckou branku. Ve 23. minutě ovšem bek Doudera projel po levém křídle a po objetí branky připravil Ondřeji Kovařčíkovi pohodlné vyrovnání na 2:2. Domácí se poté znovu začali prosazovat směrem dopředu a zaměstnali gólmana Ocelářů Štěpánka.

Po polovině utkání vystihl rozehrávku soupeře Mertl a Vráblík opakovanou dorážkou vrátil Plzni vedení. Hosté ve snaze rychle odpovědět více otevřeli hru a jen se štěstím přečkali brejk Indiánů, na jehož konci nejstarší domácí hráč Kracík v tísni nestihl usměrnit puk do odkryté branky. Na konci druhé třetiny s vypětím všech sil přečkali Oceláři plzeňskou přesilovku.

Ve 43. minutě propadla Štěpánkovi do sítě díky cloně nenápadná střela Budíka od modré čáry. Hosté následně nedokázali odpovědět při vyloučení Janka a náznak jejich náporu uťal faul Gernáta. Oceláři ztráceli nervy a nedovolenı zákrok Hrni v útočném pásmu potrestal v 54. minutě přesilovkovou dorážkou Gulašova pokusu na konečnıch 5:2 Mertl.

Vítkovice - Mountfield HK 1:4