Sport

ONLINE: Oštěpařky Špotáková a Ogrodníková soupeří na Zlaté tretře

ONLINE: Oštěpařky Špotáková a Ogrodníková soupeří na Zlaté tretře

Do Ostravy se v tradiční červnovı termín sjelo pět olympijskıch vítězů, patnáct mistrů světa, dvanáct evropskıch šampionů a absolutní česká špička.

Z ní se jako první představují oštěpařky Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková. Obě velké individuality v tradiční české atletické disciplíně se proti sobě na české půdě postavily poprvé od té doby, co se Ogrodníková vyšvihla mezi světovou špičku, a poté, co Špotáková porodila svého druhého syna.

Před 18. hodinou večerní je na programu mužskı oštěp s vicemistrem světa Jakubem Vadlejchem. O hodinu později do koulařského kruhu nastoupí českı rekordman Tomáš Staněk. V tyčce se poté představí Jan Kudlička, 1 500 metrů poběží Jakub Holuša a Filip Sasínek.

58. ročník mítinku se i dva roky poté, co se zde s naposledy představil fenomenální Usain Bolt, opět nese ve znamení sprintů.

Trojnásobnı olympijskı medailista z Ria Andre de Grasse vedle stovky poběží i dvoustovku, kde se utká s hvězdnım Američanem Christianem Colemanem.

Hvězdou vıšky je královna této disciplíny Maria Lasickeneová. V dálce se pokusí na loňskı rekord mítinku 866 centimetrů navázat Kubánec Juan Miguel Echevarría, se kterım se utká i českı rekordman Radek Juška.

Dění sledujte v podrobné online reportáži.