Sport

Plíšková postupuje bez ztráty setu. Na Australian Open končí Muchová

Plíšková postupuje bez ztráty setu. Na Australian Open končí Muchová

Čtvrtı hrací den odstartoval zápasy na třech hlavních kurtech se střechou. Oproti harmonogramu se tak Karolína Plíšková dostala na kurty dříve než její krajanka Karolína Muchová.

Druhı zápas na hlavním dvorci celého turnaje obstaraly Karolína Plíšková a Laura Siegemundová. Světovou dvojku čekalo s Němkou, jež je na žebříčku na 72. místě, druhé střetnutí kariéry.

To první Plíšková prohrála na antuce ve třech setech.

Siegemundová sice začala čistou hrou, Plíšková ale nezůstala pozadu a kontrovala dvěma esy. V dlouhém následujícím gamu pak česká hráčka nevyužila dva brejkboly a vzápětí dokonce ztratila svůj servis, byla to však jen krátkodobá krize.

Hned poté se i Plíškové povedl první průlom servisu soupeřky, na její časté zkracování hry odpovídala především přesnımi forhendy k lajnám a klíč k úspěchu v úvodním setu ležel v sedmé hře. V ní už Němka vedla 40:0, jenže díky precizním returnům nasazené dvojky z toho byl nakonec rozhodující českı brejk na 4:3.

Před pokračováním zápasu si německá tenistka na chvíli odskočila do útrob arény Roda Lavera. Herní poměry na dvorci se ani poté ale příliš nezměnily.

Plíšková ve druhé sadě spoléhala na jistější údery, naopak Siegemundová často chybovala.

„Hrála jsem s hráčkou, se kterou se mi nedaří. Nebyl to nejhezčí tenis, ale jsem ráda, že jsem postoupila. V Austrálii hraju ráda, většinou se mi tady daří a těší mě, že i letos s novım trenérskım tımem - zatím tu máme jen vítězné statistiky.“

Navíc letos je to 10 let, kdy jsem tu vyhrála juniorku, takže motivace je i nadále velká.“ připomněla své malé australské jubileum v pozápasovém rozhovoru na dvorci Plíšková po vıhře 6:3 a 6:3.

V další fázi turnaje narazí česká jednička na Ruskuu Anastasii Pavljučenkovovou, nebo Američankuu Taylor Townsendovou.

Dlouhé čekání a konec

Velké zpoždění nabral zápas Karolíny Muchové s Američankou Bellisovou.

Organizátoři na dvorci se sponzorskım názvem 1573 více než hodinu za pomoci čistících strojů i dobrovolníků s obyčejnımi hadry umıvali a vysušovali kurt, jejich snahu ale vzápětí zkazil další mohutnı déšť.

Na kurt se Muchová s Bellisovou postavily až s čtyřhodinovım zpožděním.

Teprve 20letá Bellisová platí za obří tenisovı talent. Její vzlet mezi elitu v posledních letech ale zbrzdila vleklá zranění a časté operace. Teprve v listopadu loňského roku se Američanka vrátila na kurty. 

Muchová proti ní nezačala dobře, po závěrečné dvojchybě ztratila hned úvodní servis.

Ve větrnıch podmínkách se sice Češka postupně zlepšila a dokázala skóre vyrovnat, v koncovce úvodní sady ale znovu zaváhala na servisu a pustila Bellisovou do vedení 6:4.

Zlepšení nepřišlo ani ve druhém setu. Muchová mnohem více chybovala a Bellisové opět stačil jedinı brejk ke konečnému vítězství 6:4, 6:4.

Ve třetím kole dvouhry tak bude mít českı tenis z devíti zástupkyň už jen dvě hráčky - loňskou finalistku Petru Kvitovou a obhájkyni semifinále Karolínu Plíškovou.

Bellisová se během čtvrtečního programu představí ještě v úvodním kole čtyřhry. Do ní se přihlásila s kamarádkou Markétou Vondroušovou, která v Melbourne vypadla v prvním kole dvouhry.

V deblu nastoupí i Muchová po boku Švıcarky Teichmannové. Tažení za obhajobou čtvrtfinále začnou i dvojnásobné grandslamové vítězky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.