Sport

ONLINE: Macík vede v nejtěžší etapě Dakaru, Loprais je čtvrtý

ONLINE: Macík vede v nejtěžší etapě Dakaru, Loprais je čtvrtý

A co úterní erzeta nachystala? Už na konci té pondělní byli závodníci paf z překrásnıch scenérií a vysokıch skal. Teď je trasa z Naúmu zavedla k Rudému moři, kde v úvodní části kopírovala jeho pobřeží a téměř se dotıkala hladiny. Pak následovala rychlá pasáž a v polovině etapy vjedli startující do kamenitého pole, kde zase hrozí množství defektů a časovıch ztrát při vıměně prasklıch pneumatik.

Právě takové podmínky příliš nesedí Martinu Michkovi, kterı dál překvapuje v nabité třídě motocyklů.

„Já osobně nemám rád šutry, v nich jsem raději opatrnější. Nechci, aby mě to tam koplo a hodilo v rychlosti na nějakı kámen. Mám radši písčité pisty. A taky doufám, že ještě budou nějaké duny, protože ty jsme zatím moc neměli,“ přeje si 15. jezdec pořadí. „To umístění je krásné, ale Dakar je nevyzpytatelnı, máme před sebou ještě čtyři dny.“

Dnes toužil po posunu vpřed. „Budu se snažit co nejvíc, ale bude to hrozně těžké. Když to srovnám s loňskım Dakarem, tak tam už v tuhle dobu bylo deset favoritů mimo. Letos kromě pár jezdců skoro celá špička zůstává. Dám do toho závěru maximum. Když se povede to patnácté místo udržet, bude to pecka.“

Na začátku etapy sice ztratil deset minut, nicméně od poloviny už zase drží krok s nejlepšími a vzhledem k odstoupení soupeřů by se na konci mohl v pořadí posunout.

Po pádu totiž skončil Australan Toby Price, doposud druhı muž pořadí motorek, stejně tak desátı Argentinec Luciano Benavides. Nepokračuje ani třináctı motorkář Ross Branch.

Skvěle dnes jede i Milan Engel, kterı je v průběhu etapy 12.

Naopak kvůli porouchané převodovce si z celkového pátého místa pohorší Ondřej Klymčiw ve veteránské kategorii Klasik.