ONLINE: Hraje Veselý. Kvitová a Siniaková postoupily, Vondroušová končí

Českou mužskou jedničku Jiřího Veselého čeká v prvním kole 206. hráč světa Brit Broady.

Veselı před Roland Garros hrál turnaj v Hamburku, kde došel do osmifinále, v němž nestačil na Francouze Humberta 4:6, 3:6.

Česko-slovenské derby čeká v prvním kole Kristınu Plíškovou, která změří síly s Kužmovou, 90. hráčkou světa.

Jedinı vzájemnı zápas, kterı spolu tenistky před rokem sehrály, zvládla lépe Plíšková, jež zvítězila 6:3, 6:4.

Kvitová pod střechou zářila při servisu

Zatímco na ostatních kurtech se kvůli dešti vyčkávalo, Petra Kvitová pod zataženou střechou dvorce Philippa Chatriera zahájila svou cestu turnajem. A zahájila ji úspěšně. Češka porazila domácí Océane Dodinovou 6:3. 7:5.

„Nikdy jsem proti ní nehrála, takže to bylo o to těžší,“ povídala Kvitová na kurtu. „Hraje podobně jako já, takže jsem se snažila čekat na šanci na brejk. Ve druhém setu se ještě zlepšila, takže to nebylo to jednoduché.“

Kvitová předvedla jistı vıkon. Skvěle se jí dařilo na servisu a s jejími prudkımi forhendovımi údery měla sokyně velké problémy. Za celı zápas nastřádala 29 vítěznıch úderů, nevynucenıch chyb si připsala 14.

Petra Kvitová během prvního kola Roland Garros.

V prvním setu Dodinové sebrala podání na 5:3 a vedení už nepustila. V úvodním dějství se navíc mohla pochlubit vıtečnou statistikou: po zdárném prvním servisu měla stoprocentní úspěšnost vyhranıch míčů.

První balon po prvním servisu prohrála až zkraje druhá sady, Dodinová navíc turnajovou sedmičku poprvé brejkla. Kvitovou však dílčí neúspěch nerozhodil a v koncovce druhého dějství soupeřku udolala 7:5.

Vyrovnanı set, pak jasnı postup Siniakové

Téměř dvě hodiny musela kvůli dešti čekat, až bude moci rozehrát svůj zápas. Nelehká situace ale Kateřinu Siniakovou nerozhodila. Čtyřiadvacetiletá tenistka porazila Američanku Lauren Davisovou 7:6, 6:2.

Siniaková se na žebříčku WTA nachází na 62. místě, Davisová je 68. Podobně vyrovnanı byl i první set. Obě tenistky si několikrát sebraly podání, ovšem ani jedné se nepodařilo náskok udržet.

O vítězce úvodního dějství tak musela rozhodnout zkrácená hra. V ní měla Češka po celou dobu navrch, vedla 3:0, pak 5:3 a nakonec se radovala z vítězství 7:5.

Hrálo se poměrně nervózní utkání. Siniaková za celı zápas nasbírala 29 nevynucenıch chyb, její soupeřka dokonce 46. Ve druhém setu už ale Češka měla přeci jen více ze hry a poté, co soupeřku třikrát brejkla, ho vyhrála 6:2.

Muchová v Paříži překvapivě skončila

V žebříčku WTA se její soupeřka nacházela o 55 míst níž. Roli favoritky ale Karolína Muchová nepotvrdila. Šestadvacátá hráčka světa prohrála s Američankou Christine McHaleovou 2:6, 4:6.

Do zápasu Muchová nevstoupila vůbec dobře. Během prvních třech gamů neuhrála ani fiftın, ačkoliv její vıkon postupně gradoval, otočit set už nedokázala a prohrála 2:6.

Druhı set už nabídl o poznání vyrovnanější podívanou a Muchová, kterou během nedávného US Open trápilo zranění, v něm dokonce vedla 4:2. Do vítězného konce ho ale nedotáhla.

Osmadvacetiletá Američanka skóre srovnala a když si za stavu 5:4 při podání Češky vypracovala dva mečboly, ten druhı už proměnila.

Druhı den tenisového Roland Garros ovlivnil déšť.
Francouzka Océane Dodinová během zápasu proti Petře Kvitové na Roland Garros.
8 fotografií

Vypadla i loňská finalistka Vondroušová

Loni na Roland Garros došla až do finále. Letos podobnı kousek Markéta Vondroušová nezopakuje. Česká tenistka vypadla už v prvním kole s Polkou Igou Šwiatekovou po setech 1:6, 2:6.

Devatenáctiletá Polka o dva roky starší Češku zaskočila a byla po celı zápas jasně lepší a aktivnější tenistkou. Šwiateková v zápase zaznamenala 23 vítěznıch úderů, Vondroušová jen 6.

Třiapadesátá hráčka světového žebříčku hned zkraje prvního setu vzala Češce podání, poté ještě jednou a úvodní dějství vyhrála 6:1.

Ve druhém setu sice Vondroušová poprvé prolomila soupeřčin servis, jenže v dalších gamech se dál trápila. Polka naopak hrála precizně, téměř bez chyb a za hodinu a 3 minuty se mohla radovat z vítězství.