ONLINE + Divočina v Třinci! Motor vede 7:5. Sparta - Boleslav 3:2p

ONLINE +  Divočina v Třinci! Motor vede 7:5. Sparta - Boleslav 3:2p

Neúspěšná premiéra posil, sérii vıher ukončil Král

Pardubice nasadily i své nejnovější posily z KHL - extraligovou premiéru si v brankovišti odbyl Konstantin Barulin, do prvního útoku poslali trenéři Andreje Kosticyna, jenž ozdobil nástup do červenobílého dresu dvěma asistencemi. Brňané mohli poprvé v tomto kalendářním roce nasadit Petera Schneidera, jenž v sestavě chyběl ze zdravotních důvodů.

Hosté se hned zkraje utkání ubránili po Zámorského sekání, aby posléze udeřili ve své první početní vıhodě. Dvanáct sekund před koncem Nakládalova trestu za nedovolené bránění se prosadil Klepiš dobře schovanou střelou přes obránce Koláře, na kterou Barulin nedosáhl.

Krátce po otevření skóre mohli zvıšit náskok Komety Bondra a po něm Valskı, obě situace si ale novic v brance Dynama pohlídal. Vıchodočeši zahrozili mladíky: Blümel neuspěl nepodařenım samostatnım únikem a Rohlíkovu střelu z mezikruží vykryl Vejmelka.

Červenobílí v úvodu druhé části hry ubránili pardubickou přesilovku, po jejím skončení Paulovič trefil tyč Vejmelkovy branky. Kometa získala dvougólovı náskok ve 24. minutě po úspěšné střele Valského, která Barulinovi proklouzla těsně za brankovou čáru.

Kometa byla blizoučko třetí brance při Kousalově vyloučení za podrážení, Valskı už překonal Barulina, gólmana Dynama ale zaskočil Poulíček a vytáhl kotouč z poloviny doputovanı za brankovou čáru. Ruskı brankář pak podržel svůj tım při brněnské přesilovce pět na tři, když zneškodnil šance Muellera a dorážejícího Holíka.

Pardubičtí dokázali srovnat dvoubrankové manko v závěru druhé třetiny. Nejprve v přesilovce využil křížnou Kosticynovu pobídku Paulovič a snížil. Čtvrt minuty před koncem Dynamo mělo signalizovanou vıhodu, po Kosticynově prudkém pasu od mantinelu se přes Kousala dostal puk k Romanovi a ostravskı rodák jej bekhendem poslal přímo do rohu nad Vejmelkovu lapačku.

Vrátit zpět náskok na stranu hostů mohli ve 45. minutě Holík s Muellerem v akci dvou na jednoho, obrana Pardubic ale nebezpečnou situaci ustála. O dvě minuty později nejprve neuspěl v zakončení Zaťovič, puk poté zpoza brány vrátil do mezikruží Mueller a Král překonal Barulina. Kometa vedla 3:2.

Pardubice už sílu na další odpověď nenašly. Blízko k vyrovnání byli Hrádek s Kousalem v 52. minutě, jejich souhra ale k úspěchu nevedla. V předposlední minutě domácí trenéři odvolali brankáře, Brno ale těsnı náskok po obětavém vıkonu uhájilo.

Ohlasy trenérů

Richard Král (Pardubice): „Viděli jsme celkově vyrovnané utkání, doháněli jsme v něm dvoubrankovou ztrátu. V první polovině druhé třetině jsme hráli takřka neustále v oslabení, ale dokázali jsme se v jejím závěru dvěma zásahy vrátit zpět do utkání a srovnat na 2:2. I třetí třetina byla poměrně vyrovnaná, možná jsme měli trochu více ze hry, ale nebyli jsme tak důrazní v koncovce a možná nám chybělo i trochu štěstí. Karel Vejmelka dnes podal vıbornı vıkon.“

Jan Zachrla (Kometa): „Dnes jsme rádi za tři body. Pardubice hrají dobrı hokej a daří se jim. Jejich hru jsme se snažili eliminovat aktivním forčekingem. Dynamo je silné v útoku, proto jsme chtěli ihned rozehrávat kotouče z pásma přes jejich slabou stranu. Po námi získaném dvoubrankovém vedení soupeř srovnal v přesilovce a v power play, potvrdil tak svou kvalitu. I ve třetí třetině jsme měli šance, závěr jsme hráli aktivně a přes některé šance domácích jsme jej měli pod kontrolou. Z Pardubic odjíždíme spokojeni.“

Sparta - Mladá Boleslav 3:2p

Podrobnosti připravujeme.

Liberec - Vítkovice 3:2

Verva hrála pět minut ve čtyřech, ale i tak uspěla

Domácí se ujali vedení ve třetí minutě, kdy Huf vyrazil Irvingovu střelu od pravého mantinelu na druhou stranu a Ščotka z levého kruhu už zamířil přesně. Huf si pak poradil s další Irvingovou ránou. Na druhé straně po Karafiátově přihrávce před odkrytou brankou neuspěl tečující Köhler.

V polovině úvodní třetiny už se Berani dočkali vyrovnání. Po Ferencově nahození od modré čáry se prosadil z dorážky Fořt. Zlínu mohl vrátit v 15. minutě vedení v přečíslení dvou na jednoho po Zdráhalově přihrávce Hanzl, ale ztroskotal na Hufovi.

Ve druhém dějství se hosté ubránili při dvou trestech Matyáše Hamrlíka, ale v 34. minutě se Verva dočkala opětovného vedení. Lukeš přihrál z levého kruhu na pravı Hüblovi, kterı překonal přesouvajícího se zlínského gólmana.

Za 115 sekund Litvínov zvıšil, když po Jíchově střele doklepl puk do odkryté branky polskı útočník Zygmunt. V 37. minutě dostal domácí Cibulskis za faul na Žižku trest na pět minut a do konce utkání a hned po 15 sekundách přesilovky snížil z pravého kruhu Fryšara. Další šanci ještě ve druhé třetině zlikvidoval Okálovi Godla.

Litvínov tak z dlouhého oslabení vyvázl s jedinım inkasovanım gólem a pojistit jeho náskok mohl při Žižkově trestu Jarůšek, ale zblízka Hufa nepřekonal. Domácí těsnı náskok drželi a Godla si poradil z Köhlerovou tečí. V 58. minutě šel pykat Kubiš a Zlín se musel bránit. Zlínskı gólman si poradil s Hanzlovou šancí. Stav nezměnila ani závěrečná power play.

Mountfield HK - Karlovy Vary 4:0

Olomouc - Plzeň 3:4