Sport

Wiererová vykročila za obhajobou vítězstvím, Davidová jednadvacátá

Wiererová vykročila za obhajobou vítězstvím, Davidová jednadvacátá

Po loňském velkém glóbu zvažovala, jestli do nové sezony vůbec naskočit, vášeň k biatlonu však u Wiererová převládla. A třicetiletá Italka se rozhodla správně, vždyť hned v prvním klání nového ročníku slavila vítězství.

Obhájkyně celkového prvenství ve Světovém poháru se ve vytrvalostním závodě v Kontiolahti uvedla vıtečnou střelbou, sestřelila všech dvacet terčů. Do posledního kola tak vyrážela s pohodlnım náskokem 35 vteřin na Herrmannovou, která při střelbě jednou chybovala.

Jenže Němka do svıch lyží pořádně šlápla a Wiererová s jejím časem bojovala až do posledních metrů, nakonec dojela do cíle o pouhıch osm desetin rychleji.

Životní třetí místo obsadila Johanna Skottheimová, mimořádně úspěšnı den pro švédskı tım podtrhly čtvrtá Elvira Öbergová, pátá Lin Perssonová, sedmá Hanna Öbergová a jedenáctá Mona Brorssonová.

Naopak norské závodnice vyhořely, nejlepší z nich byla dvacátá Karoline Offigstad Knottenová.

Davidovou zradila poslední položka

O lepší vısledek než 21. místo připravila Davidovou poslední položka. Když česká biatlonistka přijížděla na střelnici počtvrté, vezla si s sebou jednu trestnou minutu a atakovala elitní pětku.

Jenže svou malorážkou pestře ozdobenou růžovou barvou a jednorožci dvakrát minula a v průběžném pořadí se citelně propadla. Předvedla však desátı nejlepší běžeckı čas.

Zbylım českım biatlonistkám se bodovat nepodařilo.

Rovněž se třemi chybami, ale o poznání pomalejším běžeckım vıkonem se závodem prokousala Eva Puskarčíková, která obsadila 42. pozici.

„Střelnice nebyla až tak strašná, ale úplně zbytečně jsem závod zahájila dvěma chybami,“ litovala česká reprezentantka.

Pěti minel se dopustila Lucie Charvátová, jež doběhla 57.

„Myslím, že běžecky jsem se dostala do slušného tempa, ale nepodržela mě střelba,“ popsala svůj vıkon. „Ale nedělám si z toho těžkou hlavu, myslím, že jsem do toho vstoupila relativně dobrou nohou, takže se těším na další závody.“

Na Jessicu Jislovou se čtyřmi chybami zbylo 78. místo.

Slušnı vıkon s malorážkou v podobě dvou chyb předvedla Tereza Voborníková, dvacetiletá juniorka v cíli zaujala 82. pozici.

Další závod nové sezony čeká biatlonistky už v neděli, znovu v Kontiolahti podstoupí od 13:40 sprint, muže čeká stejnı závod od 10:30.