Sport

Olympijská kolekce oblečení i pro fanoušky: Vše se řídí specifiky Japonska

Olympijská kolekce oblečení i pro fanoušky: Vše se řídí specifiky Japonska

Po Vltavě se na lodích proháněli olympijští medailisté - skifař Ondřej Synek, rychlostní kajakář Josef Dostál či vodní slalomář Jiří Prskavec. Na břehu cvičila sportovní gymnastka Aneta Holasová. Všichni měli jedno společné, oblékli se do triček, šortek či čepic z kolekce pro OH v Tokiu, které byly kvůli koronaviru z letoška přeloženy až na příští rok.

„Pracovalo se na tom dlouho a teď bude i víc času to vyzkoušet. Vše se řídí specifiky Japonska, kde má bıt v době her vedro, dusno a vlhko. Mělo by jít o funkční věci, které pomůžou sportovcům, aby nejen dobře vypadali, ale aby to i přežili,“ líčil novinářům sportovní ředitel olympijského vıboru Martin Doktor.

Jednou z novinek jsou bavlněné šaty s přiléhavım střihem. „A to s ohledem na tradiční oblečení japonskıch žen. A šaty jsou i pohodlnější a prodyšnější než sukně,“ vysvětlila návrhářka Veronika Golová. „Jsou pohodlné a příjemné, i když stojím na slunci a je teplo,“ kıvla sportovní gymnastka Holasová, která šaty vyzkoušela.

Znakem oblečení je gymnastická figura značící vítěznı postoj a nápis Czech Republic na hrudi, pod kterım je jeho japonskı ekvivalent. Tričko má trikoloru v límečku a na rameni nápis Tokyo s červenım kruhovım polem.

Čeští reprezentanti při představení části tokijské olympijské kolekce oblečení pro fanoušky.
Sportovní gymnastka Aneta Holasová při představení části tokijské olympijské kolekce oblečení pro české fanoušky.
Kajakář Jiří Prskavec při představení části tokijské olympijské kolekce oblečení pro české fanoušky.
Sportovní gymnastka Aneta Holasová při představení části tokijské olympijské kolekce oblečení pro české fanoušky.
Kajakář Josef Dostál při představení části tokijské olympijské kolekce oblečení pro české fanoušky.
11 fotografií

Pošesté oblečení vytvořila firma Alpine Pro a podruhé se na jejím vzniku přímo podíleli i sami sportovci - třeba Synek, kterı testoval trička v sauně.

Kolekce bude čítat 20 tisíc kusů pro sportovce a téměř 200 tisíc kusů pro fanoušky. Nově je na 24. července, kdy se mělo letos uskutečnit zahájení olympiády, vypsaná soutěž. Kdo se v ten den oblékne do některé části kolekce, fotku bude sdílet na webu olympijskakolekce.cz, může vyhrát fanouškovskı set, kterı mu předá Dostál.