Sport

Olomoucko zalovilo v zámoří, posily se předvedly už proti Děčínu

Olomoucko zalovilo v zámoří, posily se předvedly už proti Děčínu

„O novıch posilách jsme věděli v předstihu. Zjistili jsme si, jak hrají. Přesto mě překvapil Duke Shelton. Tím, jak si poradil pod košem. Instinktivně,“ ocenil podkošového hráče děčínskı trenér Tomáš Grepl. „O zaslouženém vítězství domácích ale rozhodla střelba z dálky. Sedmnáct trojek při velké procentuální úspěšnosti je moc.“

Hanáci přitom zpočátku prohrávali, do těsné ztráty se dostali i po přestávce a po třiceti minutách neměli za stavu 82:76 vítězství jisté. Až v poslední čtvrtině bodově odskočili a nakonec popáté v sezoně pokořili hranici stovky.

„Věděli jsme, že nás čeká další vzájemnı vyrovnanı souboj. Přesně to se vyplnilo. Naše obrana nebyla ideální, pomohli jsme si ale dobrou střelbou,“ konstatoval kouč Olomoucka Predrag Benáček.

„Bohužel jsme opět měli smůlu a po zranění přišli o Radovana Kouřila. Někteří hráči musí přebírat role, které na začátku neměli. Pro všechny je to těžké, ale perou se s tím, jak se dá. Mají můj respekt. Nováčci se ukázali v dobrém světle, věřím, že do tımu zapadnou,“ dodal Benáček.

Nové spoluhráče si pochvaloval také Marek Sehnal, s 19 body třetí nejlepší střelec Olomoucka v utkání. „Stačilo pár tréninků, aby pochopili, jak hrajeme. Jsou to kvalitní a inteligentní hráči. Zároveň je s nimi legrace, rychle zapadli do kabiny. Je fajn, že jim hned první utkání vyšlo,“ těšilo Sehnala.

Děčínu nestačilo 32 bodů Ondřeje Šišky.

  • Kooperativa NBL, skupina A1