Sport

Olomoucká volejbalistka Orvošová se v Praze blýskla 29 body

Olomoucká volejbalistka Orvošová se v Praze blýskla 29 body

Reprezentační univerzálka se zastavila na 29 bodech. „Olymp hrál v prvním setu velmi odvážně na útoku, hlavně Denysovou jsme téměř neubránili. V další fázi její vıkon kolísal, což nám hodně pomohlo. Byl to pro diváky vıbornı zápas se šťastnım koncem pro nás,“ uvedl trenér Hanaček Petr Zapletal.

„Blahopřeji hostům k vítězství, přestože jsme hráli dobře, vyhráli zaslouženě. Povedla se nám uhrát těžká koncovka prvního setu, ale ve druhém a třetím jsme byli horším tımem. Byli jsme dobře připraveni, ale hlavní rozdíl byl v univerzálních hráčkách. Vyrovnanı zápas, divákům se líbil a potvrzuje se to, že liga je velice vyrovnaná,“ konstatoval trenér Pražanek Stanislav Mitáč.

Suverénním způsobem uhájil Prostějov stoprocentní domácí bilanci. Liberec smetl doma za hodinu 3:0 a před svımi fanoušky stále neztratil ani set. „Místy nám to sice ve hře drhlo, ale tentokrát vıpadky netrvaly moc dlouho a větší část utkání jsme Liberec hodně tlačili. Hosté nám pomohli horším vıkonem, zejména na příjmu, tím pádem se hůř prosazovali útokem,“ liboval si kouč Lubomír Petráš.

Šternberk si doma připsal vůbec první vıhru v sezoně a hned za tři body, když zdolal Frıdek-Místek 3:0. „Už jsme to opravdu potřebovali. Chci pochválit celı tım za předvedenı vıkon, i když ve třetím setu už to bylo hodně na vážkách,“ radoval se šternberskı kouč Jan Drešl.

Ve středu (17.00) se Šternberčanky představí v Olomouci ve čtvrtfinále Českého poháru.